AKP'li başkanın ablası saldırı anlarını anlattı: Soylu'yu aradım cevap vermedi

Barış Terkoğlu, Alparslan Türkeş anmasına yönelik saldırıda orada bulunan AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ablası Günaydın Altınok Altınel ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Terkoğlu, Altınel'in "En az 50 kişilerdi. Utanç tablosuydu. Ne Türkeş’e yakışıyor ne ülkücülere yakışıyor" dediğini aktardı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Aralık 2021 10:40
AKP'li başkanın ablası saldırı anlarını anlattı: Soylu'yu aradım cevap vermedi

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği Türkeş anmasına yönelik saldırı sırasında orada bulunan AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ablası Günaydın Altınok Altınel ile görüştü.

Terkoğlu, "Saldırıya uğrayan başörtülü ülkücü" başlıklı yazısında Günaydın Altınok Altınel'in "En az 50 kişilerdi. Utanç tablosuydu. Ne Türkeş’e yakışıyor ne ülkücülere yakışıyor" dediğini aktardı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

"Önce Mahmut Öztürk’e (eski milletvekili), Ali Uzunırmak’a (Eski Ocak Başkanı) giriştiler. Bayrakların arka demir tarafıyla, Bosnalılara saldıran Sırplar gibi vuruyorlardı. 80 yaşındaki Mahmut Ağabey’in kafasından kan boşaldı. Yaşlı insanları kanlar içinde tuvalete sakladık. Polisi aradım, gelsinler diye, gelmediler."

Soylu'yu da aramış

Altıok, saldırı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu aradığını ve aralarında geçen konuşmayı şöyle anlattı:

"Süleyman Soylu’yu 25-30 senedir evladım gibi severim. Onu da aradım olay yerinden. O da cevap vermedi. Sonra akşam aradım. Koruması açtı, ‘Söyleyeceğim abla’ dedi."

Terkoğlu'nun aktarımına göre; Günaydın Altıok, Gözümle gördüm, MHP İl Başkanı’nın belinde silah olduğunu, gözleriyle gördüğünü belirterek, bir başka ayrıntıya şöyle dikkat çekti: "Salonda yukarıda MHP’nin encümen azası da vardı. Belli ki gözlemeye gelmiş."

Kılıçdaroğlu ile görüşecek

Altıok'un CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan da randevu aldığını söyleyerek, "Bu sabah Kılıçdaroğlu’ndan randevu istedim. Ona da gideceğim, anlatacağım. Turgut’a da (Kardeşini kastediyor) aynısını yaptılar. Gördükleri yerde taşladılar. Bir partinin başkanı bir belediye başkanını (Mansur Yavaş) tehdit ediyor. Nerede devletimiz nerede emniyetimiz?" diye de sordu.

'Bu mafyacılar AK Parti'nin geleceğini bitirecek'

Terkoğlu, Günaydın Altıok'un Erdoğan'a da, "Bu mafyacılar, bardan pavyondan toplanan adamlar AK Parti’nin geleceğini karartacak" sözleriyle çağrıda bulunduğunu aktardı.

Yazının tamamı için tıklayın