Kutalmış Türkeş: Yıllarca sövdüğü AKP'ye kendileri geçti!

Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen etkinliğe Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişilerce saldırı düzenlendi. HalkTV canlı yayınına bağlanan Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş olay günü yaşananları anlattı. MHP'yi eleştiren Türkeş, "Yıllarca sövdüğü AKP'ye aslında kendileri topluca geçmiş oldu." dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Kasım 2021 23:41

Alparslan Türkeş Vakfı, MHP Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in doğum günü nedeniyle Ankara'da anma etkinliği düzenledi. Bu sırada Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen yaklaşık 50 kişilik bir grup salona girerek anmaya katılanlara saldırdı. Sandalyelerin havada uçuştuğu kavgada, grup salondaki bayraklarla etkinliğe katılanlara darp etti. Grup saldırının ardından kaçarken, olayda 4 kişi yaralandı.

Alparslan Türkeş'in oğlu AKP eski milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş HalkTV' de yayınlanan Sözüm Var programına bağlanarak anma töreninde neler yaşandığını anlattı.

Tören başladıktan kısa bir süre sonra MHP Ankara İl Başkanı öncülüğünde kalabalık bir gurubun salona girdiğini söyleyen Kutalmış Türkeş şunları söyledi,
"Bu grup polisleri geçerek ve hatta yanlarında sivil polislerle giriyor. Girdikten sonrada hemen sahneye yönelip saldırıya geçiyorlar. O sırada arbede devam ediyor."

Barış Terkoğlu'nun "Böyle bir saldırıya karşı öngörünüz var mıydı?" sorusu üzerine Kutalmış Türkeş, "Orada hadiseyi polisin engellemesi gerekiyor. Ancak orada polis engel olmuyor. Olay bittikten sonra içeriye giriyor 4-5 tanesi o şekilde hep birlikte çıkıyorlar" dedi.

Kutalmış Türkeş'in ülkücü kimliğine vurgu yapan Terkoğlu'nun "MHP'den milletvekili olmak istediğiniz halde buna izin verilmediği için AKP'den seçilmiş bir kişisiniz?" hatırlatmasına Türkeş şöyle cevap verdi,
"O zamanki olay oydu. Ama onu hiçbir zaman kamuoyuna açıklamadılar. Sanki yedi kat eller MHP'de oluyor, olmak istiyor, sanki bir Alparslan Türkeş'in ailesi olarak, orası bizim kendi partimiz onlardan çok, biz MHP'de olmak istemiyoruz gibi bir hava yaratıldı.

Ama sonunda ne oldu yaptıkları haksızlık neticesinde yıllarca sövdüğü, sövdüğü, sövdüğü AKP'ye aslında kendileri topluca geçmiş oldu. Yani şimdi onlar MHP'li değil ki topluca AKP'li. Ülkücülük MHP'de olur diyorlar o zaman ülkücü bir Cumhurbaşkanı adayın niye yok. Düne kadar sövdüğün, hakaret ettiğin hatta vatana ihanetle suçladığın adamı Cumhurbaşkanı adayı gösteriyorsun. "