Seval Türkeş: Bahçeli evimize savaş açtı

Barış Pehlivan, geçtiğimiz gün Alparslan Türkeş için yapılan anmaya gerçekleşen saldırıyı Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'e sordu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Kasım 2021 09:42
Seval Türkeş: Bahçeli evimize savaş açtı

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından, Alparslan Türkeş’in 104’üncü doğum günü sebebiyle düzenlenen etkinlikte Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında arbede çıktı.

MHP Ankara İl Başkanı Tugay Baştuğ, dün yaptığı paylaşımda söz konusu etkinliğe katılan aralarında İYİ Partililerin de bulunduğu konuşmacıları isim isim saymış, etkinliğin konuşmacılarına suçlamalar yöneltmişti.

MHP ile Türkeş ailesi arasındaki gerilim

Yaşanan saldırı sonrası MHP ile Türkeş ailesi arasındaki gerilim tekrar gündeme geldi. Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, yaşanan olayın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki göstererek "Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik. Tam fatiha okunurken etkinlik basmaya adam yolladığına göre aynı zamanda İslam düşmanıymış." dedi.

MHP'nin direkt sorumluluğunu görüyorum

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, yaşanan gelişmelerin ardından Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i aradı.

Seval Türkeş, saldırı ile ilgili Pehlivan'a şunları söyledi:

“Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü.”

Seval Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de çağrı yaparak şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz.”

Pehlivan'ın yazısının tamamı için tıklayın