Kaftancıoğlu'ndan Cübbeli Ahmet'e yanıt gecikmedi: Pabucumun cübbelisi

Kaftancıoğlu'ndan Cübbeli Ahmet'e yanıt gecikmedi: Pabucumun cübbelisi
Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, İTO seçimlerini LGBTİ üzerinden hedef aldı ve CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'na yüklendi. Kaftancıoğlu'ndan ise bu sözlere yanıt gecikmedi.

Kamuyounda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerini hedef almıştı. Ünlü, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a açık desteğini dile getirdiği görüntüleri ortaya çıkan mevcut başkan Şekib Avdagiç'i desteklediğini duyurmuş CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu hedef göstermişti.

Cübbeli Ahmet'e Kaftancıoğlu'ndan sosyal medyadan cevap geldi. Kaftancıoğlu, "Görünen Nükteli Ahmet Hoca ve destekledikleri zor durumda:)) Nükteli ve benzerlerine haksız ihale, iş vermenin sevap kabul edildiği zeminde akıl, ahlak, adalet zemininde kalmanın günah sayılması çok anlaşılır. Nükteli Jetski’ye ters binip kaçmak yok ama Mavi mavi masmavi:)) Nükteli birazdan Kaftancı’nın yazdıklarını beğenmek şu kadar, Rt etmek ise bu kadar günah diyerek fetva verebilir, uyarmadı demeyin:) Pabucumun cübbelisi.." dedi.

Ahmet Mahmut Ünlü ne demişti?

Şirket Sâhiplerinden 9 Kasım'daki İstanbul Ticaret Odası Seçimlerinde Rey Atmaya Gitmeyenler, Kaftancı Ekibini Kazandıracakları İçin Meydana Gelecek Millî ve Dînî Zarârlara Ortak Olur! Mutlaka Rey Kullanmaya Gidiniz.

İTO seçimleri... Cemaatimizden bâzı tüccar âbiler-arkadaşlar önümüzdeki hafta çarşamba günü İstanbul Ticaret Odası’nın seçimleri olduğunu söylediler. Ben bu işlerden anlamam ama dedim “nedir bu seçimlerin önemi”?

Dediler ki; “Hocam! Batı ülkelerinde sivil toplum örgütleri ve odalar, hükümetlerin siyâset belirlemelerinde etki gruplarıdır. Hükümetlerin yaptığı yanlışlarda uyarıcı bir rol oynadıkları gibi, yapması gereken şeyleri de hatırlatırlar.

Meselâ; Müslüman-Türk aile yapısını tehdit eden LGBT'ci sapkın örgütler senelerdir Türk toplumundan ortak bir tepki almamışlardı. Herkes sessizdi bu ahlaksızlığa.

Ne zamanki 18 Eylül‘de 150 STK bir araya gelip, LGBT karşıtı insanları birleştirip, on binlerce insan yürüyüş yaptı, hükümet de bu konuyu gündemine aldı. Şimdi Anayasa değişikliği ile Müslüman-Türk aile yapısını koruyacaklarına söz verdiler.

Ticâret Odası gibi STK'ların maddî kaynakları da çok oluyor. Bu kaynaklar halkın, senin-benim paramız. Belediyeler, Odalar bu kaynakları nasıl kullanıyor siz takip ediyor musunuz?

Meselâ; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, senin-benim paramızla personeline zorunlu LGBT eğitimi veriyor, ismini de koymuş “toplumsal cinsiyet eşitliği”.

“Toplumsal cinsiyet eşitliği” ismi ile müdürlük kurmaya kalktılar, Allah’tan İBB Meclisi reddetti.

İTO gibi “kamu niteliğindeki meslek kuruluşları”nın da büyük kaynakları var. Türk toplumunun duygu ve düşüncesinden uzak yöneticiler gelirse bu kurumların başına, o kaynakları Müslüman-Türk toplumunun aleyhine, LGBT ve benzeri bozuk yapıların lehine kullanacaklar.

Sonra şikâyet etmeyin “çocukların ahlâkı bozuluyor, aile yapımız dağılmaya başladı” diye. Bu yüzden önümüzdeki Çarşamba günü, 9 Kasım’da Yeşilköy Fuar Alanı'nda olacak olan seçimi ihmâl etmeyin.

Orada İTOP (İst. Tic. Odası Platformu) çadırı olacakmış. Şirketi olan arkadaşlar o çadıra gitsin, hangi komitede kime oy vereceksiniz sorun, ihmâl etmeyin. Bu işler ihmâle gelmez.

Şimdiki mevcut başkan Şekip Avdagiç Beyefendi şimdiye kadar toplum için iyi şeyler yaptı. İnşâallâh bu hizmetlerine devâm edecek sizin oylarınızla.

İşte dînî ve millî hassâsiyeti olan bâzı iş adamlarından bana gelen notlar bundan ibâret.

Aksi takdirde Kaftancıoğlu tarafının desteklediği aday kazanırsa meydana gelecek bütün günahlara, millî ve dînî değerlerimize yapılacak zararlara ortak olacağınızı unutmayarak mutlaka rey kullanmaya gidiniz!

Kaynak:halktv.com.tr