Cübbeli Ahmet, İmamoğlu'na oy verenleri hedef aldı

Cübbeli Ahmet, Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda İBB Başkanı İmamoğlu'na oy verenleri hedef aldı. Cübbeli Ahmet, "İstanbul seçiminde ceketimizi koysak alırız zannettiler, Kaftancı kazandı. Ondan sonra içki konulduysa, müslümanlar işten atıldıysa, teröristler alındıysa, bunun vebali oy verenlere vardır" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Youtube'daki yeni videosunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. Ünlü, konuşmasında "İstanbul seçiminde ceketimizi koysak alırız zannettiler, Kaftancı kazandı. Ondan sonra içki konulduysa, müslümanlar işten atıldıysa, teröristler alındıysa, bunun vebali oy verenlere vardır. Ekrem bana düşman olmasın" ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet'in açıklamaları şöyle;

"Müslümanların şirketleri var, ama Müslümanlar gafil. Ne yapıyorlar? Nasıl İstanbul seçiminde ceketimizi koyarız alırız diye zannettiler, o yüzden Müslümanların bir kısmı rey vermeye gitmediler, ondan sonra da Kaftancı kazandı. Peki ondan evvel, içki konulmayan yerlere içki konulduysa, şu kadar Müslüman namaza fişlenerek atıldıysa, şu kadar gassal, massal adı altında PKK'lı teröristler alındıysa misal yani bakan bey açıklıyor. Ben bu işlerin mahkemecisi değilim, devletimizin bakanı açıklıyor. Allah ona selamet versin. Uzun ömürle sağlık sıhhat afiyet etsin. Bunları görüyoruz hepimiz haber izliyoruz. Buradaki vebal rey verenlere var mı, yok mu? E tamam, fetvayı siz verdiniz. Ekrem bana düşman olmasın, cemaat veriyor ben ne yapayım. Allah Allah benimle ne uğraşıyorsun yani."

'İmam Hatip'e gitsem ne olacaktı'

Ahmet Mahmut Ünlü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında imam hatip liselerine ve ilahiyat fakültelerine yönelik sözleriyle gündem olmuştu. Ünlü konuşmasında, "Ben bütün Müslümanlığımı Mahmut Efendi'ye borçluyum. İmam Hatip'e gitseydim ne olacaktım şimdi bilmiyorum. Benim potansiyelim de olabilirdi. Ağzım laf yapıyor çünkü. Çok tehlikeli bir durum. Biz imanımızı böyle muhafaza ettik. Gidiyor, ateist oluyor, deist oluyor. Abdurrahman Dilipak merkez olmuş diyor, merkez. Allah Resulü inkar merkezleri olmuş bu mektepler. Biz nasıl mekteplerin yanındayız deriz, nasıl destekleriz böyle bir şey olabilir mi?" ifadelerini kullanmıştı.