Dilipak'tan Cübbeli Ahmet'e tepki: 2 namaz kıldın diye ekonomi düzelmez

Dilipak'tan Cübbeli Ahmet'e tepki: 2 namaz kıldın diye ekonomi düzelmez
Cübbeli Ahmet'in "Toplumun yüzde 90'ı namaz kılmıyor. Ondan sonra 'ekonomi neden böyle' diyorsunuz" sözlerine Abdurrahman Dilipak'tan tepki geldi.

Yeni Akit'te 30 yıldır yazar olan ve yazılarına geçtiğimiz günlerde son verdiğini açıklayan Abdurrahman Dilipak, sosyal medya hesabından Cübbeli Ahmet'e tepki gösterdi. Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün "Toplumun yüzde 90'ı namaz kılmıyor. Ondan sonra 'ekonomi neden böyle' diyorsunuz. Sen ekmek bulduğuna şükret" sözlerine tepki gösteren Dilipak, "2 namaz kıldın diye ekonomi düzelmez, doğru işler yapacak, üreteceksin" dedi.

Kendi YouTube kanalında ekonomik krize ilişkin konuşan Cübbeli Ahmet "Namazsızlığın artması ekonomiyi bozar mı?" başlıklı bir sohbetini yayınlayan Ünlü, "Toplumun yüzde 90'ı namaz kılmıyor. Ondan sonra 'ekonomi neden böyle' diyorsunuz. Ne beladayız ya… Ne beladayız. Ondan sonra da bana ekonomiden bahsediyorsun ya. Ekmek bulduğuna yediğine şükret" ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak ise Twitter üzerinden Cübbeli Ahmet'e şöyle yanıt verdi:

Şimdi neyi, nasıl düzelteceksin. Namazın anlamı ve insana yüklediği sorumluluğun farkında olmak, insanı kötülük yapmaktan men eder, etmiyorsa o namaz gösteriştir. Amaan aman, söze bak, söyleyene bak... 2 namaz kıldın diye ekonomi düzelmez, doğru işler yapacak, üreteceksin, ayrıca Allah bizi artırarak- eksilterek imtihan eder. Ne yani Ebu Zer namaz kılmadığı için mi zengin değildi. Amaan aman, söze bak, söyleyene bak, onu eleştirene bak, nasıl bir toplum olduk biz. Allah cahil ve zalim bir topluluğu hidayete erdirmez. Örnek ortada.