İYİ Partili Durmuş Yılmaz, tezkereye 'hayır' dediğini duyurdu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, dün TBMM'den geçen Irak ve Suriye tezkeresine hayır oyu verdiğini duyurdu. İYİ Parti, tezkereye 'evet' oyu vereceğini açıklamıştı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Ekim 2021 10:15
İYİ Partili Durmuş Yılmaz, tezkereye 'hayır' dediğini duyurdu

Irak ve Suriye’ye operasyon yetkisini iki yıl uzatan tezkere, TBMM Genel Kurulu'nda AKP, MHP ve İYİ Parti'nin 'Evet' oylarıyla kabul edildi.

İYİ Parti'de Cumhurbaşkanlığı tezkeresine ilişkin açıklamayı 20 Ekim tarihinde partinin Genel Başkanı Meral Akşener yapmış ve 'Evet' oyu vereceklerini belirtmişti. İYİ Parti'nin aldığı grup kararına rağmen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tezkereye 'Hayır' oyu verdiğini açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın oy pusulasını paylaştığı tweeti alıntılayan Yılmaz, "Sistem parmak izimi okumadığı için ben de bu pusulayı "ret" deyip imzaladım. Ancak oylama elektronik oylama yerine parmak kaldırmak suretiyle yapılınca 'Hayır' diye parmak kaldırdım ve pusulayı yırtıp çöpe attım. Keşke saklasaymışım" ifadelerini kullandı.