Demirtaş'tan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyim Canan

Edirne Cezaevi'nden tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş da Canan Kaftancıoğlu'na destek vererek "Seninleyim Canan" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Mayıs 2022 10:07
Demirtaş'tan Kaftancıoğlu'na destek: Seninleyim Canan

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na "kamu görevlisine hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı. Hapis cezasının yanı sıra Kaftancıoğlu'na siyasi yasak kararı uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Karara tepkiler çığ gibi büyürken Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada 21 Mayıs'taki Milletin Sesi mitinginin Bursa'dan İstanbul'a kaydırıldığını da duyurdu.

Kılıçdaroğlu, "Yönetenlere, yönetene, Erdoğan'a sesleniyorum. Sen iki yüzlüsün, fırsatçısın, zorba ve manipülatörsün. Zulmün ve küstahlığın artık son buluyor" dedi.

Karar sonrası paylaşımda bulunan Kaftancıoğlu ise, “Bugün kararlılığım ve inancım daha fazla arttı. Şimdiden umudu büyütme inadımın cezalarını düşünmeye başlasınlar! O yüzden şimdi, o ve şürekası düşünsün bir kez daha. Korkaklar, kaygılılar umuttan, doğan güneşten anlamayanlar düşünsün. Umudu büyütmeye umudu örgütlemeye devam” dedi.

Başak Demirtaş: Seninleyim Canan

Toplumun bir çok kesiminden destek gören Kaftancıoğlu'na bir destek de halen cezaevinde olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'tan geldi. Demirtaş, Yargıtay'ın, Kaftancıoğlu hakkındaki mahkûmiyet kararlarını onamasına sosyal medyadan mesaj yayınladı. Mesajında, "Siyasi yollarla yenemedikleri herkesi, siyaset ve hukuk dışı yollarla yenmeye çalışıyorlar. Bunu başarıp başaramayacakları bizlere bağlı. İnanıyorum ki başaramayacaklar! Seninleyim Canan." ifadelerini kullandı.