Bakan Koca, 'kalp durması' demişti... Yeni Şafak yazarı: Oğuzhan Asiltürk aşı olmadığı ve maske takmadığı için vefat etti

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün 'aşı olmadığını ve maske takmadığı için koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Asiltürk'ün ölüm nedeni hakkında hakkında 'kalp durması' demişti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ekim 2021 17:39
Bakan Koca, 'kalp durması' demişti... Yeni Şafak yazarı: Oğuzhan Asiltürk aşı olmadığı ve maske takmadığı için vefat etti

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, Ankara Şehir Hastanesi'nde 1 Ekim’de hayatını kaybeden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün 'aşı olmadığını ve maske takmadığı için koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini yazdı.

Orakoğlu, “Milli Görüş’ün Erbakan’dan sonraki lideri Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede koronadan vefat etti” dedi.Orakoğlu, şöyle devam etti:

"Asiltürk, son dönemde de AK Parti ve Saadet Partisi arasında köprü görevi görüyordu. Cumhur İttifakı içinde yer alarak hem dış güçlerin oyunlarını bozmak hem de seçimlerde yüzde 0.68 oy alan SP’yi hak ettiği bir konuma çıkarma derdindeydi. Ancak aşı olmadığı ve maske takmadığı için Koronaya yakalanarak vefat etti."

Bakan Koca ne demişti?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Asiltürk’ün 'kalp durması' nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıklamış, aşı ile ilgili soruya bu tür bilgilerin hasta yakınlarının rızası olmadan paylaşılamayacağını belirtmişti.