Akit'in yazarından 'Geçinemiyoruz' diyenlere: Cezaevinde bir değil, yüz Kavala olur

Gerici Yeni Akit'in yazarı Ali Karahasanoğlu, hayat pahalılığına tepki gösterenleri tehdit ederek, "Gezi isyancılarının başına gelenlerin 1000 katı başına gelir. Cezaevinde bir değil, yüz Osman Kavala olur" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Kasım 2021 09:46
Akit'in yazarından 'Geçinemiyoruz' diyenlere: Cezaevinde bir değil, yüz Kavala olur

AKP'ye yakınlığıyla bilinen gerici Yeni Akit'in yazı işleri müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, TL'nin piyasalardaki sert değer kaybını ve bunun ekonomik etkilerini “Geçinemiyoruz” diyerek protesto edenleri tehdit etti.

Osman Kavala'nın Gezi olaylarından 6 sene sonra gözaltına alındığını hatırlatan Karahasanoğlu, enflasyonu ve hayat pahalılığını protesto edenler vatandaşlar için "Gezi isyancılarının başına gelenlerin 1000 katı başına gelir. Cezaevinde bir değil, yüz Osman Kavala olur” sözlerini kullandı.

Karahasanoğlu yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Dolar kurundaki oynaklık sonrasında tekrarlanmaya çalışılıyor.

Tayyip Erdoğan’ın, Gezi isyanında, 28 Şubat’a da gönderme yaparak sarf ettiği ‘Tencere tava. Hep aynı hava’ sözleri, şimdi tekrar sahnelenmek isteniyor…

Bize de, geçmişte yaşananları hatırlatmak düşüyor…

Gezi isyanının benzerine soyunmayın..

Dış güçlerin sahneye koyduğu dolar operasyonunun içerideki uzantısını kurgulayarak, meşru hükümeti sokakta devirmeye kalkışmayın..

Ben şimdiden hatırlatayım..

Devleti yönetenler, hukuk devleti dışına tabii ki çıkılmaz..

Ama..

‘Gezi isyanına karışanların başına bir şey gelmedi ki’ diye düşünüyorsanız..

‘15 Temmuz darbecilerinin bir kısmı çıktı bile.. 15 Temmuz darbecilerinin diğerlerini de, ‘Rütbesizdi, askeri öğrenciydi’ bahaneleri ile, CHP+İP ittifakı aklama sözü çoktan verdi’ diye cesaretleniyorsanız..

Ben hatırlatayım..

Gezi isyancılarının başına gelenlerin 1000 katı..

15 Temmuz darbe girişimine başvuranların başına gelenlerin 10 katı, şimdi dolar üzerinden operasyon çekmek isteyenlerin başına gelir..

Yaptığınız her illegal eylemin hesabı sorulur.

Mahkemelerde bir Osman Kavala değil..

Yüz Osman Kavala yargılanır..

Cezaevinde bir Osman Kavala değil..

Yüz Osman Kavala olur…”