Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı, Mahsa Amini için saçlarını kazıttı

Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı, Mahsa Amini için saçlarını kazıttı
İran'da saçı göründü diye 'ahlak polislerinin' gözaltında öldürdüğü Mahsa Amini için HDP'nin tutuklu Eski Eş Genel Başkanı Demirtaş ve eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı saçlarını kazıttı. Demirtaş mesajında, "Bütün zulüm, zorbalık düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun" dedi.

İran'da "ahlak polisi" tarafından gözaltına alınmasının ardından öldürülen Mahsa Amini eylemleri devam ediyor. Kadınlar ise gerek eylem alanlarında gerek evlerinde saçlarını keserek Mahsa Amini'nin öldürülmesine tepki gösteriyor. Bir tepki de Edirne Cezaevi'nde tutuklu Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'dan geldi.

Demirtaş ve Mızraklı saçını kazıttı

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından Demirtaş ve Mızraklı'nın Mahsa Amini'nin öldürülmesini protesto etmek için cezaevinde saçlarını kazıttıklarını söyledi. Başak Demirtaş, "Selahattin ile Selçuk Hoca, İran'da saçının bir bölümü açık diye gözaltına alınıp katledilen Mahsa Amini'nin katledilmesini protesto etmek ve İran'daki direnişe destek vermek üzere saçlarını kazıttılar" ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2022-09-23-at-3-17-12-pm.jpeg

'Direnenlere bin selam olsun'

Başak Demirtaş, paylaşımında Demirtaş'ın mektubunu da paylaştı. Demirtaş, Mahsa Amini'nin acısını derinden hissettiklerini belirterek, "Bütün zulüm, zorbalık düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun" dedi.

Kaynak:halktv.com.tr