Ahmet Davutoğlu: "Cumhurbaşkanlığı, Halkı Ana Muhalefet Başkanına Karşı Tahrik Etti"

Ahmet Davutoğlu: "Cumhurbaşkanlığı, Halkı Ana Muhalefet Başkanına Karşı Tahrik Etti"
Geçen günlerde Manisa'da şehit cenazesine katılan CHP lideri Özgür Özel'e camideki bir grup tepki göstermişti. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, iktidarın halkı tahrik ettiğini belirterek Özel'e destek verdi.

Saadet- Gelecek Partisi ortak grup toplantısı, bütçe görüşmeleri nedeniyle verilen aranın ardından bugün yapıldı. Toplantıda konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Manisa'da şehit cenazesinde yuhalanmasına yönelik iktidara tepki gösterdi.

Davutoğlu, "Anadolu’da iki konuda mutlak mutabakat vardır. Eğer cenaze varsa her şey unutulur. Cenaze makamında sadece tekbir getirilir. Bir cenaze namazı kılındı Manisa’da ve sanki siyasi partiler arasında kavga mekanı gibi. Maalesef bütün bugünlerde milleti birleştirmesi gereken Cumhurbaşkanlığı makamı bundan sonraki cenazeleri de ipotek altına alırcasına ‘daha ne günler göreceksiniz’ tarzında halkı ana muhalefet partisi genel başkanına karşı tahrik etti. Düşmanınız gelse cenazede unutursunuz. Taziye kültürünün bir ahlakı vardır, bu ahlakı ne zaman kaybettik biz” dedi.

ank-8cedefe2-248d-4b7a-86b2-01858d79ccd0-1-t.jpg

"ATV'DEKİ GÜNDÜZ PROGRAMLARIYLA UĞRAŞIN"

Tarikatların hedefinde olan Kızıl Goncalar dizisine dair de yorumda bulunan Davtuoğlu, şunları söyledi:

"Allah aşkına siz bir kurgu dizi ile değil de gerçek hayatın en sefil örneklerinin sergilendiği ATV’deki gündüz programlarıyla uğraşın. Aile ilişkisinde ensest ilişkisi dahil her şeyin konuşulduğu sabahtan akşama yayın yapacaksınız, onun sahibi sayın Cumhurbaşkanı'nın damadının kardeşi olacak. Gerçek sahibi belli… Oradaki en ufak açık oturumlara dahil müdahale edeceksiniz ama sabahtan akşama kadar aile yapımızı ortadan kaldıran, her türlü rezilliğin gösterildiği sabah kuşağı programlarında kadınlarımızın bütün mahremiyeti ortaya çıkacak şekilde izin vereceksiniz. Oradan rant elde edeceksiniz. Bundan daha büyük bir ahlaksızlık olmaz."

ALİ FAZIL KASAP AYAKTA ALKIŞLANDI

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez için sinevizyon gösteriminin yapıldığı grup toplantısına, Hasan Bitmezin eşi ve kızı da katıldı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hasan Bitmez’in rozetini eşine teslim etti.

Davutoğlu, Hasan Bitmez'in hayatını kaybetmesiyle partinin Meclis'teki grubunun düşmemesi için Saadet Partisi'ne katılan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap'ı ayakta alkışlattı.

6690ee87-f4d5-43e0-add3-dd7b7ae0e78f-w.jpeg

“KIŞ ŞARTLARINDA TENEKE BARAKALARA KİM TERK ETTİ ASKERLERİMİZİ”

Ahmet Davutoğlu şöyle konuştu:

"Cenazelerimizi kaldırdık. Şimdi Meclis'te demokratik bilincimizi harekete geçirip soru sorma günüdür, kimse de bu sorulardan gocunmasın. Kimse bu sorulardan kaçmasın, kaçamasın. 12 şehidi hamasetle üstünü örtülecek şekilde toprağa vermedik biz. Sayın Bahçeli’nin dün bu kürsülerden ifadesiyle kış şartlarda teneke barakalara kim terk etti askerlerimizi. Neden yeterli teçhizat verilmedi?"

ESAT OKTAY YILDIRAN TEPKİSİ

"Bir tarafta terörle mücadele yapacaksınız hiç çekinmeden, Türkiye gibi bir ülke zor bir coğrafyada gerektiğinde sert mücadelelerle ayakta durur ama halkı birleştireceksiniz, bölmeyeceksiniz terörle mücadele yapılırken, 12 Eylül’de yüzleşirken, 12 Eylül’de terörün kuluçka makinası gibi çalışan Diyarbakır Cezaevi’nde dışkı yedirmek kadar adice suçlar işlenirken orada bulunan görevlilerin adlarını okula vermeyeceksiniz. Kime olursa olsun insan hakları suçlarını yüceltmeyeceksiniz. 12 Eylül de dahil bütün darbelerin hesabını soracaksınız? 28 Şubat’ın faillerinin adları nasıl verilemezse bir okula 12 Eylül'de Diyarbakır Cezaevi'nde yaşanan acıların faillerinin de isimleri bir okula verilemez."

Ahmet Davutoğlu: "Cumhurbaşkanlığı, Halkı Ana Muhalefet Başkanına Karşı Tahrik Etti"

Kaynak:ANKA