Oscar törenine damga vuran an! Ödülü kaybedince...

Oscar törenine damga vuran an! Ödülü kaybedince...
95. Oscar Ödülleri dün gece Los Angeles'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende aday olduğu dalda ödülü kaybeden ünlü oyuncu Angela Bassett'in tepkisi çok konuşuldu.

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden 'Oscar'lar, dün gece 95'inci kez sahiplerini buldu. Sinema dünyasında büyük öneme sahip olan etkinlik, ünlü yıldızlar arasında da rekabete sahne oldu.

Gecede En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'nün açıklandığı an ise çok konuşuldu.

Geceye damga vuran 'Everything Everywhere All at Once' filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'nü Jamie Lee Curtis aldı.

jamie-lee-curtis-earns-1st-oscar-for-eeaao.webp
Jamie Lee Curtis

The Black Panther: Wakanda Forever filmiyle bu dalda aday olan 64 yaşındaki ABD'li oyuncu Angela Bassett’in ödülü kaybettiğini öğrendiği anda yüzündeki ifade ise sosyal medyada viral oldu.

gettyimages-1473065089.webp
Angela Bassett

Son olarak Altın Küre kazanan Bassett, Oscar'ı da evine götürmeyi umuyordu ancak ödülü kaptırdığını öğrenince yüzü asıldı.

Diğer adaylar alkışlarla rakipleri Curtis'i kutlarken Bassett üzgün görünüyordu.

Ünlü oyuncunun hayranları sosyal medyaya akın ederek Angela Bassett’in Oscar alamamasından hayal kırıklığı duyduklarını ifade etti. Bazı yorumcular da Akademi'nin siyahi adayın performansını görmezden geldiğini savunarak kararı eleştirdi.

Etiketler :