Savcı Sayan'ın fiyat tavsiyesine İBB'den yanıt: Bu hesapla Ağrı batar

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 210 gramlık ekmeği Ağrı'da 1.40 TL'ye satılacağını ifade ederek İBB'nin kendi belediyesini örnek alması gerektiğini belirtti. İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB'nin 250 gram ekmeği 1.25'ten sattığını unutan Savcı Sayan'a cevap verdi. Ongun, "Ağrı'ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Kasım 2021 12:29
Savcı Sayan'ın fiyat tavsiyesine İBB'den yanıt: Bu hesapla Ağrı batar

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medyadan yayınladığı videoda Türkiye'de en ucuz ekmeğin Ağrı'da olduğunu söyleyerek 210 gram ekmek fiyatının 1,40 TL'ye çekildiğini duyurdu.

'Ağrı'yı örnek alın'

Kamera karşısına geçerek açıklamada bulunan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İBB'ye seslenerek şöyle konuştu:

"İstanbul'da belediye başkanı da inşallah Ağrı'yı örnek alır. Ekmeği daha da aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa, biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimizle 1,40 TL'den ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun. Ekmek bizim için kutsaldır"

İBB Sözcüsü: Bu hesapla ağrı batar

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise Savcı Sayan'a cevaben açıklamasında, "Ağrı'ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar" ifadelerini kullandı.