Hatay'da yavru köpekleri katlettiler

Hatay'da 5 yavru köpek ölü bulundu. Köpeklerin zehirlendiği ve birinin de yakıldığı belirlendi. ​Pati Koruyucuları İl Temsilcisi İbrahim Göçer, "Bazılarına eziyet etmişler birini de yakmışlar. Bunlar insan olamaz" dedi.

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, ​Pati Koruyucuları İl Temsilcisi İbrahim Göçer, Alaybeyli Mahalle Mezarlığı yakınlarında beslediği 5 yavru köpek ölü olarak buldu.

Köpeklerin zehirlendiği ve birinin yakıldığı belirlendi. Boş bina içinde yakılmış haldeki yavru köpeği gören Göçer, gözyaşlarına boğuldu. Göçer'in şikayeti üzerine İl Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı. Jandarma ekipleri, güvenlik kameralarından şüphelileri belirlemeye çalışıyor.

'Bazılarına eziyet etmişler birini de yakmışlar'

Yavru köpekleri her gün düzenli olarak beslediğini anlatan Göçer, "Alaybeyli Mahalle Mezarlığı civarında her gün yemek ve su götürdüğüm yavru köpekler vardı. Yaklaşık 1 aydır bu hayvanların bakımını yapıyordum. Bölgeye köpeklere yiyecek vermek için gittiğimde köpekleri zehirleyerek öldürmüşler. Bazılarına eziyet etmişler birini de yakmışlar. Bunlar insan olamaz. Cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.