Direğe zincirle bağlanan köpeği itfaiye ekipleri kurtardı

Erzincan'da bir boş arazide kanalizasyon çukuruna düşen köpek, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Başka bir ihbarda ise itfaiye ekipleri zincirle direğe bağlanmış bir köpekle karşılaştı. Köpeği zincirden kurtaran ekipler, köpeği tedavi için Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne ait barınağa götürdü.

Erzincan'ın Başbağlar Mahallesi'nde boş arazide üzeri kapalı ve bir kısmı çökmüş kullanılmayan kanalizasyon çukuruna düşen köpeğin sesini duyanlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

Bölgeye yönlendirilen Erzincan Belediyesi İtfaiye ekipleri bir süre araştırdıktan sonra, düştüğü kuyuyu tespit ettikleri köpeği, bulunduğu yerden çıkardı. Sağlıklı olduğu görülen köpek yeniden doğaya bırakıldı. İtfaiyeciler, Kavakyolu Mahallesi'nde gittikleri bir başka ihbarda ise zincirle direğe bağlanmış bir köpekle karşılaştı.

Uzun süredir bağlı olduğundan zincirin boynunu yaraladığı köpeğin, açlık ve susuzluk nedeniyle de bitkin olduğu belirlendi. İtfaiyeciler, zincirini koparıp kurtardıkları köpeği tedavi için Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne ait barınağa götürdü.