AKP'li Boynukalın Sedat Peker'i onayladı: Hürriyet baskını emrini veren bakanı sordu, sonra sildi

AKP'li Boynukalın Sedat Peker'i onayladı: Hürriyet baskını emrini veren bakanı sordu, sonra sildi
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Hürriyet gazetesine yapılan baskını kendisinin organize ettiğini söyleyerek, AKP'li Abdurrahim Boynukalın'ı kanıt gösterdi. “Açıkçası çok rahatladım” karşılığını veren Boynukalın, attığı üç tweeti daha sonra sildi.

Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınladığı 6'ncı videosunda, Hürriyet gazetesinin basılması için AKP'li bir milletvekilinin "Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez" diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye yardımcı olduğunu açıkladı. 

Peker'in açıklamalarının ardından iddialarına kanıt olarak gösterdiği AKP'li Abdurrahim Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım” diyerek, Peker'den AKP’li vekilin kim olduğunu açıklamasını istedi. Boynukalın ardından yazdığı tweetleri sildi. 

4 tweetinden 3'ünü sildi  

Peker’in videosunun hemen ardından kişisel Twitter hesabından açıklama yapan AKP İngiltere Temsilcisi Boynukalın, 4 tweetli bir açıklama yaptıkta sonra 2 tweetini sildi. 

İşte o tweetler: 

''Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş. (silindi)

Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş. (silindi)

Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur. (silindi)

O gün “partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz” dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık.'' 

114852940-boynukalin-tweer.jpeg

İlk önce 2 tweet sildi sonra 1 tweetini dala sildi

ekran-resmi-2021-05-20-12-32-56.png

Ne olmuştu? 

2015'te Hürriyet gazetesinin internet sitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “400 vekili elde edebilecek sayıyı bir siyasi partiyi yakalasaydı, durum bugün çok farklı olurdu” açıklamalarını “Erdoğan’dan Dağlıca açıklaması: 400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı” şeklinde haberleştirmişti.

manset-67018.jpeg

'Seni başkan yaptıracağız'

Bunun üzerine Hürriyet gazetesinin İstanbul Bağcılar’daki binasına saldrıan grubun arasında yer alan dönemin AKP İstanbul Milletvekili ve AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın gazetenin önünde şu açıklamalarda bulunmuştu: 

“HDP’nin PKK’yla, PKK’nın Zaman gazetesiyle, Zaman gazetesinin de Aydın Doğan’la hiçbir farkı kalmamıştır, hepsi birer terör örgütüdür. Erdoğan’ı engellemekten söz ediyorlar. Kasım’daki seçimden sonra ne çıkarsa çıksın seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız” 

Saldırının ardından başta Boynukalın olmak üzere saldırıya karışan AKP Gençlik Kolları’nın bazı üyeleri hakkında; 'mala zarar verme’, ‘halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit’ , ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘suç işlemeye tahrik’ ve ‘hürriyeti tehdit’ suçlamalarıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.