Sedat Peker'den yeni açıklama: Ağar, Rus mafyasının serbest bırakılması için devreye girdi mi?
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 16.05.2021 20:21

Sedat Peker'den yeni açıklama: Ağar, Rus mafyasının serbest bırakılması için devreye girdi mi?

Sedat Peker yayınladığı 5. videoda, Mehmet ve Tolga Ağar'a ilişkin baz istasyonu kayıtlarına bakılması çağrısı yaptı. Peker'in masasında bu kez 'Hayırsız Peygamber Bob Dylan' kitabı vardı.

Sedat Peker, 'Her günahın bir intikam meleği olur' başlığıyla yayınladığı 5. videoda, daha önce gündeme getirdiği iddiaları sorular şeklinde sıralayarak, "Savcılar harekete geçerse, tüm tüm anlattıklarım bir hafta içinde delillenir" dedi. Mehmet Ağar'la ilgili  offshore hesapları ve gizli ortaklıkları soran Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da bir kez daha "Sen benim jokerimdin, dönüş biletimdin" diye seslendi.

'Bundan büyük delil mi olur?'

Soylu'nu danışmanının 1 milyon 600 bin liralık arabaya bindiğini, Trabzon'da 5 milyon liralık ev yaptırdığını öne süren Peker, "Danışma maaşı ne kadar, en fazla 10 bin lira değil mi? Bir de akrabası var Sadık Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan hiç çıkmaz. Sadık Soylunun telefonundan Çevre Bakanlığı'ndaki bürokratlar günde kaç ker aranıyor, bir bakın. Bundan büyük delil mi olur? Orada bir görevi yok, nasıl olur da imar geliştirmelerin hepsi onun elinden geçiyor?" dedi.

Çoraklık'a kumpas kurdular

Eski İYİ Parti sosyal medya direktörü Kerim Çoraklık'a kumpas kurulduğunu söyleyen Peker, "Emre Olur var, Beyaz TV'de çıkıyordu, bana gelip giderdi, nasıl bir tezgah kurduğunuz anlattı bana. Ben sağlamcı adamım, bizde kayıt kuyut sağlam olur. Bu Kerim Çoraklık var, İYİ Parti sosyal medya direktörüydü. Emre Olur'u siz Beyaz TV'ye çıkarıp, teknik böyle çok şey biliyorlar, bu bu şeylerden FETÖ'cüdür diye adamı nasıl paketleyip kaç senedir ceza yatırtınız. Bana anlattı, namusluysa sorana da anlatırlar. Senin basın şeylerin var ya, hepsi bana gelip giderdi" diye sordu. Eski başbakan Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller ile aralarındaki sohbeti de anlattı.

Emir Sarıgül'e verilen kaset ve Altınbaşlar'a yapılan operasyon 

Sedat Peker, Mehmet Ağar'ın Emir Sarıgül'e kaset verdiğini söylerken "Diyor ki 'Bu senin eşinle ilgili bir kaset' Gidin sorun, yok derlerse ben kanıtlayacağım hem de rezil ederek hepsini... Sonra bunları birbirinden boşandırıyor. Tabi ortada bölünecek mal varlığı var. Biri Altınbaşlar, zenginlik var, dünya para. Bu ondan sonra araya giriyor. Çözüm olmuyor. Ondan sonra polis gidiyor Ali Altınbaş'ı gözaltına alıyor. Sonra polis Ali Altınbaş'ı sağlık problemi diye serbest bırakıyorlar" diye konuştu. 

Peker, Altınbaşlar'a yapılan operasyonun 15 sene önce olan bir petrol olayı olduğunu söylerken suçun zaman aşımına uğradığını belirtti. Yapılan operasyonda direkt İmam Altınbaş'ın gözaltına alınmadığını söyleyen Peker, "O holding binasında. Komşulara gidiyorlar, yani o duysun korksun. Sonra dünürünün evine gidiyor, dünürünün karısını gözaltına almak istiyorlar, dünürü de bununla dünür aynı zamanda. Kadını emniyete getirmeye kalkıyorlar, Mehmet Ağar polisliği... Tabi bunu arıyorlar, biz bunun akrabasıyız diye, bilmiyorlar ki tezgahı kurmuş, sonra iş patlıyor. Sonra Ali Altınbaş'ı serbest bıraktırıp yanına getirtiyor. Ali diyor ki 'Niye böyle oldu', o da 'Ben size demedim mi yalıyı boşaltıp verin, şu kadar para verin' diyor. Direkt tahsilat, polisle yaptırıyor. İl Emniyet Müdürü'nü arıyor, Zafer Beyi, 'Bir yanlış anlaşılma olmuş, bu arkadaşlar yakınlarımız, dosyayı bir daha incelemenizi rica ediyorum' diyor. 'Emir anlaşıldı müdürüm' yanıtı geliyor" dedi. 

Ardından İmam Altınbaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan'a ulaştığını belirten Peker "Mustafa Erdoğan da külliyeye ulaşıyor, tabi kıyamet kopuyor. Savcıdan kurtulamıyorsun, külliyeye ulaşacaksın, başka şansın yok. Ben ulaşamadım, mektup yazdım gitmedi, böyle anlatayım dedim derdimi. Yav kahrediyorlar insanları. Gazeteciler namusunuz varsa gidin İmam Altınbaş'a bir sorun. Onun da namusu varsa anlatsın, anlatmazsa ben delillendirecem, ben de delil çok. Şimdi hepsini tutuyorum, cephanemi harcamıyorum, bunları mahvedecem" diye konuştu.. 

'Parayla operasyon yaptırılır mı?'

Mehmet Ağar'ın operasyondan önce Antalya'da 12 civarında kişiyle yemek yerken kendisiyle ilgili konuşulduğunu belirten Peker, "Göreceksiniz 3-4 güne neler olacak.... Emniyette talimatla operasyon olur, sen hiç para dağıtılarak Emniyet'te suç örgütü operasyonu yaptırıldığını duydun mu? Onlara da değineceğim" dedi.

Organize suç örgütü lideri Peker'in, savcılık makamının olası bir soruşturma yapması halinde yönelteceği olası sorular şeklinde yaptığı açıklama şöyle:

Baz kayıtlarına bakılacak mı?

Sedat Peker, örgütlü suçlar savcısı, özel kalemine, "Sedat Peker'in açıklamalarında bahsettiği Beykoz Konakları'nda bulunan bütün şahısların, Sezgin Baran Korkmaz, Emir Sarıgül, Mehmet Ağar, Tolga Ağar, Tolga Ağar'ın kız arkadaşı, Emir Sarıgül'ün şoförü, sonradan gelen emniyet mensupları aynı yerde, aynı evde bulunmuşlar mı, aynı saat diliminde telefonları sinyal veriyor mu? Baz istasyonu kayıtları bir günde gelir, savcı isterse... İkincisi, Sedat Peker'in açıklamalarında bahsettiği üzere Tolga Ağar ve kız arkadaşının saç tahlilinin (kokain iddiası) yapılması. Milletvekili olduğu için kendisi eğer bu yönde tasarruf bildirmezse milletvekilliği sonrasında bunun incelemesinin yapılması... Sayın savcı buradan bahisle devam eder" demesi durumunda tüm gerçeklerin ortaya çıkacağını söyledi. 

Peker ayrıca Rus voroskoy sistemi, yani kanun dışı insanların oluşturduğu yapının bir grubunun başında olan Nadir Salifov (Guli lakaplı), Türkiye'de gözaltına alınıp, polis cinayetine karıştığı için deport edildiğini belirtirken, "Organize şubede bu kişinin deport tutanağında polis katili olduğu yönünde yazı var mı? Ayrıca böyle bir evrak organize şubede var mı?" dedi.

Peker, Mehmet Ağar'ın Guli'nin gözaltına alınmasıyla ilgili iddialarda bulunduğu bölümde de "Mehmet Ağar kendi telefonundan ya da koruma polislerinin telefonundan dönemin İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ı arayıp bu arkadaşı bırakın dedi mi? Sinyal ve baz kayıtlarının alınması gerekir, doğru olan o?" diye konuştu.

Sedat Peker, savcıların soruşturmasını istediği konuya dair ayrıca "Nadir Salifov tekrardan Türkiye'ye giriş yapabilmiş mi? Giriş yapmışsa hangi birimin, hangi mahkemenin vermiş olduğu kararla Türkiye'ye gelebilmiş ve deportu kaldırılmış" sorularını yöneltti.

'Suriye'de büyük sorun var, hepsini konuşacağız, para alanlar var'

Peker, Suriye'de büyük sorun olduğunu belirtirken, "Suriye silahları, onlar bunlar hep konuşacağız. Suriye'de büyük sorun var, bunların dediği gibi değil. Ben para almışım, namussuzsunuz siz, ben çocuklarımın parasıyla, ama alanlar var hepsini konuşacağız" dedi.