Prens Harry ve Meghan'dan Diana'ya gizli selam

Prens Harry ve Meghan'dan Diana'ya gizli selam
Prens Harry ve Meghan Markle ilk kez birlikte bir dergi kapağı çekimi için resmi olarak poz verdi. Harry ve Meghan, Time dergisinin dünyanın en etkili 100 kişisi listesine girdi ve çarşamba günü derginin kapaklarından birinde yer aldı.

Time dergisinin kapağı için poz veren çiftin kıyafetlerini Jennifer Aniston, Kirsten Dunst, Brad Pitt ve Jake Gyllenhaal gibi ünlü isimlerin de dış görünüşlerini hazırlamasıyla ünlü stilistler Nina ve Clare Hallworth seçti.

Kapak fotoğrafında Meghan kolları kıvrık beyaz bir gömlekle özel dikilmiş beyaz bir pantolon, Harry de siyah bir gömlek giydi ve boncuklu bilezikler taktı. Zıt renkler, Meghan'ı kapağın odak noktası haline getirdi.

Time100'ün fotoğraf editörü Dilys Ng, kapak fotoğrafının çiftin eşit partnerler olarak güçlük dinamiğini yakaladığını söyledi.

Time baş editörü ve CEO'su Edward Felsenthal, okurlarına yazdığı mektupta Harry ve Meghan'ın "akıl sağlığından yanlış bilgilendirmeye kadar birçok elzem konunun konuşulmaya başlanmasını sağladığını" yazdı.

'Diana'ya saygılarını sunmuş gibi görünüyor'

Independent Türkçe'nin aktardığına göre, Megan, kapakta Diana'ya ait altın Cartier Tank Francaise marka saati takarak Galler Prensesi'ne de ustalıkla saygılarını sunmuş gibi görünüyor.

Time and Tide Watches'a göre kardeşler, Diana'nın ölümünden sonra kişisel eşyalarını paylaştığında saatin ilk başta sahibi Prens William olmuştu.

Harry ise başlangıçta Diana'nın pırlanta ve safir nişan yüzüğünü almıştı ama William 2009'da Kate Middleton'a annelerinin yüzüğüyle evlenme teklif edebilmek için yadigarları takas etmek istedi. Altın Cartier saat daha sonra Harry'le evlenince Meghan'a geçti.

Otoritesini vurguladı

Meghan'ın saçı, Harry'le Mayıs 2018'deki düğün gününde de saçını yapan Serge Normant tarafından yapıldı.

Bu sefer Normant, Düşes'in saçında bol hacimli gevşek dalgalar yaptı. Harry bir eli onun omzunda olacak şekilde Düşes'in yanında ama arkasında duruyor.

Saç stilisti James Johnson, FEMAIL'a yaptığı açıklamada Meghan'ın saçının "onun otoritesini vurguladığını", güçlü pozunun da "bakan kişilere onun güçlü yeni statüsünü işaret ettiğini" söyledi.

Johnson, "Bence bize kadının gücünü gösteren Beyoncé'nin havası var: Eşi onu destekliyor, prensi ona yaslanarak kadının gücünü ön plana çıkarıyor, büyük saçları var ve pantolon giyiyor" dedi.

Çiftin Kaliforniya'daki evinde çekilen ikinci bir fotoğraf da onları eşleşen renkler giyerken gösteriyor.

prens-harry-meghan-time.jpg

Kapının eşiğinde duran Harry zeytin yeşili bir takım giyerken, Meghan ise eşleşen zeytin yeşili balıkçı yaka kıyafeti ve kömür grisi bir pantolonuyla poz verdi. Düşes, ikinci görüntüde yüzünü çerçeve içine alan gevşek tutamlarla saçlarını topuz yapmayı tercih etti.