Kraliçe Elizabeth sessizliğini bozdu: Artık yeter

Kraliçe Elizabeth sessizliğini bozdu: Artık yeter
Torunu Prens Harry ve eşi Meghan'ın kraliyet ailesine yönelik açıklamalarının ardından anı kitabı çıkarma hazırlıkları Kraliçe Elizabeth'i kızdırdı. 'Artık yeter' diyen Kraliçe Elizabeth, 'her türlü iftiraya' karşı yasal yollara başvurmak için çalışma başlattı.

Britanya kraliyet ailesindeki resmi rollerinden ayrılıp ABD'ye yerleşen Prens Harry ve Meghan Markle Oprah Winfrey'e verdikleri röportajda kraliyet ailesini 'ırkçılıkla' suçlamıştı. Çiftin, anı kitabı hazırlıkları Kraliçe 2. Elizabeth'i kızdırdı. 

Prens Harry gelecek yıl yayınlamaya hazırlandığı biyografide hayatının 'tümüyle gerçeklere dayanan dosdoğru şekilde hesabını vermeyivaat ederken, The Sun gazetesine göre Kraliçe Elizabeth 'kraliyet ailesine tam teşekküllü saldırı başlatan' çifte ''Artık yeter'' restini çekti.

'Kraliyet ailesi bundan fazlasını kabul edemez' 

Haberde kraliyet ailesinin hukuk ekibinin 'Sussexlerden gelecek herhangi bir saldırıya karşı hazırlık amacıyla iftira ve mahremiyet konusunda uzmanlık hizmeti sunan firmalarla görüşmeler yürüttüğü' iddiasına yer verildi.

Gazeteye konuşan bir kraliyet kaynağı ''En tepeden gelen hissiyat 'çok fazla oldunuz, artık yeter' yönünde. Neyin ne kadar hazmedilebilir olduğunun bir sınırı var ve Kraliçe ile kraliyet ailesi bundan daha fazlasını kabul edemez'' dedi. 

Harry, röportajda babası Prens Charles'ı, çocukluklarında kendisine ve ağabeyi William'a karşı ' duyarsız tavırlar sergilemekle' de suçlamıştı. 

'Endişe verici' 

İngiltere'de kraliyet ailesi ise Harry-Markle çiftiyle yaşanan krizde Buckhingam Sarayın'dan yapılan açıklamada, ırkçılık sorunlarının "endişe verici" olduğu ve aile tarafından özel olarak değerlendirileceği kaydedilmişti.

Mart 2020'de Britanya'dan ABD'ye taşınan Sussexler, 15 milyon dolarlık bir malikanede yaşarken, Netflix ve Spotify ile içerik üretmeye yönelik milyonlarca dolarlık anlaşmalar yaptı.

 

 

Etiketler :