Meghan ve Harry, Obama'nın partisine neden davet edilmedi?

Meghan ve Harry, Obama'nın partisine neden davet edilmedi?
Eski ABD Başkanı Obama'nın doğum günü partisine kraliyetten ayrılan Prens Harry ve Meghan Markle davet edilmedi. Önceden çok yakın arkadaş olmalarına rağmen, Sussex çiftinin partiye davet edilmemesi ABD basınında, birçok yoruma neden oldu.

The New York Times'a göre, Obama ailesinin arkadaşları için "yazın en büyük olayı"ydı.

Barack Obama'nın geçtiğimiz hafta sonu ailenin Martha's Vineyard malikanesinde düzenlenen 60. doğum günü partisi, George Clooney ve Chrissy Teigen'den Gabrielle Union ve Jennifer Hudson'a kadar ünlü konuklar davet edildi. Kraliyet kaynaklarına göre, eski başkan ve ailesiyle yakın olan Meghan Markle ve Prens Harry, partide yoklardı ve neden orada olmadıklarına dair birçok yorum yapıldı.

Telgrafta iddia edilen kraliyet yorumcusu Camilla Tominey: "Yeni Kaliforniya merkezli çiftin, Obama'nın 60. yılında, önde gelen "ilericiler" ve ABD metropoliten liberal seçkinlerinin yeni üyeleri olarak aday olacağı düşünülüyordu." Kraliyet uzmanlarının çiftin etkinlikte "ön ve merkez" olmasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Ancak Harry ve Meghan, partinin sızdırılan fotoğraflarında hiçbir yerde görünmediler. Onun yerine Montecito'daki evlerinde mütevazı bir hafta sonu geçirmeyi seçtiler. Davet edildiler mi? Katılmamayı mı seçtiler? soruları ABD basınında yer buldu.

Partiden önceki günlerde, New York Times şunları bildirdi: "Bu hafta, bazı davetliler, davetli listesinden aniden çıkarıldılar"

Times, Obama'ların Covid-19'un Delta varyantının hızla yayılmasından endişe duyduklarını ve konuk listesini elemeyi seçtiklerini belirtti. Elenen isimler arasında  David Letterman ve Conan O'Brien gibi büyük isimler de vardı.

Meghan ve Harry'nin Obama'nın 60. doğum günü partisine davet edilmemeleriyle ilgili basında yer alan yorumlar ve tahminler şöyle;

Bir yandan, Montecito'dan Martha's Vineyard uzak ve Meghan ve Harry, ikinci çocukları Lilibet'in doğumundan sonra ebeveyn izninde. Obamalar onları davet etseydi, daveti reddetmeleri mümkün olabileceği yorumunda bulunuldu.

Ancak kraliyet muhabiri Angela Levin The Sun'a, "Harry ve Meghan hiçbir zaman orijinal listede bile olmadılar" diye çarpıcı bir yorumda bulundu.

Meghan ve Obama'nın doğum günleri aynı güne denk geliyor.

Hem Meghan hem de Obama'nın doğum günleri 4 Ağustos'a denk geliyor. Meghan, 40, Obama, 60 yaşına girdi. Meghan Markle'ın da doğum günü olması nedeniyle partiye davet edilmedikleri iddialar arasında. Aynı zamanda Markle'ın yeni doğum yapmış olması da sebebi olabilir yorumları yapılıyor.

Bir diğer yorum ise, Meghan Markle ve Prens Harry'nin, Oprah Winfrey'e verdikleri çarpıcı röportaj nedeniyle Obamaların tarafsız kalmak istiyor olabileceği ihtimali... Çünkü Obama ailesi her zaman aileye her şeyden önce öncelik verdiği biliniyor.

Geçen bir buçuk yıl içinde, Harry ve Meghan Birleşik Krallık'taki ailelerinden halka açık bir şekilde ayrıldılar ve Harry, çiftin Oprah röportajında ​​hem erkek kardeşi hem de babasıyla arasındaki anlaşmazlıkları kabul etti. Kraliyet ailesinden, "Babam ve ağabeyim kapana kısıldı. Ayrılamıyorlar ve bunun için büyük bir merhametim var" dedi.

Michelle Obama, röportajın ardından Access Hollywood'a şunları söyledi: "Umudum ki, yaşadıklarını düşündüğümde, ailenin önemini düşünüyorum ve sadece bağışlama, açıklık, sevgi ve kararlılık olması için dua ediyorum. Zaman içinde bir noktada. Çünkü aileden daha önemli bir şey yok"