Erkan Özerman'dan taciz iddialarına yanıt

34. Best Model Türkiye yarışmanın ardından adaylardan bazıları taciz iddialarında bulundu. Adaylar "Erkan Özerman’a kim masaj yapmak ister?" şeklinde mesajlar atıldığını söyledi.Çıkan haberleri yalanlayan Özerman, "Dereceye giremeyenler kinlerini kusup reklamlarını yapıyor" dedi

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Ekim 2021 17:56
Erkan Özerman'dan taciz iddialarına yanıt

34. Best Model Türkiye yarışmasında Oğulşat Gagşalova ve Bartu Dilmen birinci oldu. Yarışmada 'Best Smile' güzeli seçilen Elmas Yıldız, yarışmanın ardından gündeme oturan açıklamalarda bulundu.

'Dereceye girecekleri belliydi'

Birincinin yarışmadan önce belli olduğunu söyleyen Yıldız, açıklamasında, "Dereceye girecekler önceden belliydi, onlara ayrı otel odası tutuldu. Dereceye gireceği belli olanlar Erkan Özerman'a masaj yapmaya çağırıldı" dedi. Organizasyon sorumlusunun erkek yarışmacılara "Erkan Özerman’a kim masaj yapmak ister?" şeklinde mesajlar attığını ve olumsuz cevaplar karşılığında "Yarışmada görürsün" dendiğini ileri sürdü.

3225055-23f551c60989c78f57577fb66604a91c.jpg

'Ahlaksız teklifleri kabul etmediğim için derece alamadım'

Diğer bir başka yarışmacı Barış Arslan da Yıldız'ın açıklamalarının doğru olduğunu belirterek, "Ahlaksız teklifleri kabul etmediğim için derece alamadım. Hem organizatör Aydın Bey'in Elmas'a söyledikleri doğru hem de ben o ahlaksız teklifleri kabul etmediğim için derece alamayacağım konusu tamamen doğru. Bizzat kulaklarımla duydum bunları. Telefonda mesajlaşılarak bana bunlar söylendi. Asla o ödülü yakıştıramayacağınız ikişer, üçer ödül aldı. Bu Best Model tarihinde yoktur yani, bu kadar aynı kişinin üst üste derece aldığı. Ben şok oldum sahnede." ifadelerini kullandı.

3225055-d99a82ed366206bd377311f7cbaf2cb6.jpg

'Ahlaksız teklifi reddettiğim için bana derece vermediler'

Arslan, birinci seçilen Bartu Dilmen'e de şu sözlerle yüklendi, "Best Model tarihinde bir ilk oldu, kel birincimiz var. Diğerlerini söylemeye bile gerek yok. İlk 3 olamaz. Bu kadar kısa sürede oyların sayılması da imkansız. Ben ikinci ile konuştuğumda da "İlk 5'te yoktum. Erkan Özerman beni öne aldı" dedi. Yarışmanın psikolojisi ve üzüntüsüyle bunun ses kaydını alamadım, unuttum. Bu ahlaksız teklifi reddettiğim için bana hiçbir şekilde derece vermediler. Ben 1,5 yıl boyunca bu yarışma için hazırlandım. Sıkı diyet, sıkı antrenman. Ahlaksız teklifi reddettiğim için beni cezalandırdılar. Duruşumu bozmadığım için kendimle gurur duyuyorum. Bunun arkasında duracağız ve devamını getireceğiz. 'Erkan Özerman'a masaj yaparsan derece garanti' dendi. Ben bu pislikleri yapmadım." dedi.

'Kinlerini kusuyorlar'

Erkan Özerman, gündeme giren taciz iddialarını yalanlayarak ilk kez Habertürk'e konuştu, "Dereceye giremeyenler kinlerini kusup reklamlarını yapıyor, kim benim odama yarışmacılardan birinin geldiğini görmüş? Kim yarışmacılardan masaj istediğime şahit olmuş? Olmayan konuşmaları olmuş gibi gösteriyorlar. Ben bu konuda ne yapabilirim. Sadece dava açabilirim. Öyle de yapacağım. Avukatımla konuştum. Dava açacağım." diyerek çıkan iddiaları reddetti.

3225055-6872aaf16592122503924adcb2a87dee.jpg

'Böyle bir şey olsa yaşayamam'

Yarışmanın birincisi Bartu Dilmen ise, "Erkan Bey hakkında ortaya atılan iddialar hakkında bilgim yok. Söylenenlerdeki gibi Erkan Bey ile aramızda bir diyalog geçmedi. Ben böyle bir şey yapsam yaşayamam" diyerek konuşulanların gerçek dışı olduğunu savundu.