Britney Spears'ın babası vasilikten çekilmek için mahkemeye başvuru yaptı

Britney Spears'ın babası Jamie Spears, 'kızının artık kendisinin vasiliğine ihtiyaç duymadığını' ifade ederek mahkemeye başvurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Eylül 2021 14:59
Britney Spears'ın babası vasilikten çekilmek için mahkemeye başvuru yaptı

Britney Spears'ın babası Jamie Spears, kızının vasiliğinden çekilmek için Los Angeles'ta mahkemeye başvuruda bulundu. Jamie Spears, başvurusunda, kızının artık kendisinin vasiliğine ihtiyaç duymadığını belirtti.

BBC Türkçe'nin haberine göre, 2008'de Britney Spears'in 'akıl sağlığı konusunda kaygı duyulduğu' gerekçesiyle, Jamie Spears kızının vasiliğini üstlendi. Mahkeme, Jamie Spears'a kızının servetini ve hayatının diğer alanlarını kontrol etme yetkisi verdi. 39 yaşındaki Britney Spears, iki kez babasını vasilikten uzaklaştırmaya çalışmış ve onun 'vasiliği istismarla' suçlanması çağrısında bulunmuştu.

Britney Spears; kendisine ilaç verildiğini, zorla sahneye çıkmasının istendiğini ve çocuk sahibi olmasının engellendiğini söylemişti. Spears'ın avukatı Mathew Rosengart, vesayet boyunca müvekkilinin servetini yönetenlerin yaptıklarına dair soruşturmanın sürdüğünü aktarmıştı. Jamie Spears ise suçlamaları reddetmiş ve kızının durumunun kendisini kaygılandırdığını savunmuştu.

Şarkıcının hayranları ise #FreeBritney kampanyası başlatarak, Britney Spears'ın hayatı üzerinde söz söyleyebilme hakkına sahip olmasını talep etmişlerdi. Yasal anlaşmazlık, bu yıl yayımlanan ve şarkıcının vesayeti konusundaki tartışmaları ele alan 'Framing Britney Spears' adlı belgeselle yeniden gündeme gelmişti.