Britney Spears’a mahkemeden kötü haber

2008'den bu yana vasisi olduğu beri kızının milyonlarca dolarlık varlığını yöneten ve Britney Spears’ın vasiliğini almak istediği babası Jaime Spears ile ilgili karar bugün verildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Temmuz 2021 10:50
Britney Spears’a mahkemeden kötü haber

Los Angeles mahkemesi Spears’ın talebini reddettiğini duyurdu. Spears’ın avukatı Samuel Ingham’ın başlattığı ve özellikle sosyal medyada ve tabloid basınında gündem olan bu gelişme sonrasında mahkeme baba Jamie Spears’ın, milyonlarca dolarlık varlığı kontrol etmesine devam etmesi kararı aldığını duyurdu.

Servetini babası yönetiyor

2008'den bu yana Spears’ın hayatını kontrol eden Jamie Spears’ın, 39 yaşındaki şarkıcıya baskı yaptığı ve görevini kötüye kullandığı ortaya çıkmış ve bu ifşa uluslararası kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

Mahkeme dosyasında yer alan bilgilere göre; Britney Spears, özel bir varlık yönetim şirketi olan Bessemer Trust’ın Jamie Spears’ın yerine görevlendirilmesini istediği de ortaya çıktı.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Spears, babasının kendisine baskı yaptığını ve çocuk yapmak istemesine rağmen bunu özellikle engellediğini söylemiş ve sosyal medyada büyük tartışma yaratmıştı.