Britney Spears’in babası vasiliği bırakmak için şartını açıkladı

Britney Spears’in babası vasiliği bırakmak için şartını açıkladı
Şarkıcı Britney Spears , babasıyla vasillik konusunda gerilimli günler yaşamaya devam ediyor. Spears’ın avukatı Mathew Rosengart, vasilik görevinden çekilmeyi kabul eden babanın 2 milyon dolar talep ettiğini söyledi. Rosengart, "Britney Spears gasp edilemeyecek" dedi.

ABD’li pop yıldızı Britney Spears'in avukatı Mathew Rosengart, baba Jamie Spears’ın 2007’den beri sürdürdüğü vasilikten çekilmek için 2 milyon dolar istediğini belirtti.

Rosengart, bu talebin 'gasp' demek olduğunu belirterek, ödeme yapmayacaklarını belirtti.

Mahkemeye sunduğu dilekçede ise "Britney Spears gasp edilemeyecek. Bay Spears'ın, Bayan Spears üzerinden şimdiye kadar elde ettiği milyonlara ek olarak, yaklaşık 2 milyon dolarlık ödeme karşılığında vasilikten vazgeçme talebi başarısız bir girişim" ifadelerini kullandı.

Spears, 13 Ağustos'ta kızının vasiliğinden çekileceğini açıklamıştı. Sputnik’te yer alan habere göre, Jamie Spears tarafından konuya ilişkin açıklama gelmedi. Baba Spears daha önce, vasilik görevini kötüye kullandığı suçlamalarını reddetmiş ve 'kızının iyiliğini düşündüğünü' belirtmişti.

Babasına vasilik verilmişti

2008 yılında Britney Spears, zihinsel sağlığından endişe duyularak hastaneye yatırılmış, malvarlığını, kariyerini ve kararlarını kontrol etmek üzere babasına vasilik verilmişti.

Babasının vasiliğinin iptal için mahkemeye giden Spears, babasını çocuk sahibi olmasını engellemekle ve istemediği halde onu psikiyatrik bir ilaç olan lityum almaya zorlamakla suçlamıştı. Spears'in talebi 30 Haziran'da reddedilmiş ancak 14 Temmuz'da Britney Spears'e kendi avukatını tutma hakkı verilince şarkıcı babasının vasiliğine karşı yeniden mahkemeye başvurmuştu.

'Britney'e özgürlük' kampanyası 

Britney Spears'ın bu konudaki hukuk mücadelesini anlatan "Framing Britney Spears" belgeselinin ardından konu ABD kamuoyunda geniş yankı uyandırmış ve düzenlenen "Free Britney" (Britney'e özgürlük) kampanyasına hayranlarının yanı sıra ünlüler de destek vermişti.