Türkiye'den Fransa'daki terör saldırısına kınama

Türkiye'den Fransa'daki terör saldırısına kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa'nın Nice şehrinde gerçekleşen terör saldırısını kınadı.

Fransa'nın Nice şehrinde gerçekleşen bıçaklı terör saldırısına Türkiye'den tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, twitter hesabından yaptığı paylaşımla saldırıyı kınadı. Kalın yaptığı paylaşımda,"Nice'deki Notre-Dame Kilisesi'nde gerçekleşen menfur terör saldırısını kınıyor, Fransız halkına başsağlığı diliyoruz. Terörün dini, dili, rengi yoktur. Terörün ve aşırıcılığın her türüne karşı kararlılıkla ve dayanışma içinde mücadele edeceğiz" ifadelerinde bulundu.

ibrahim-kalindan-fransadaki-saldiriya-kinama-6865-dhaphoto1.jpg

Bir kınama da AKP'den

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla saldırıyı kınadı. Çelik paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 "Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi’nde gerçekleştirilen vahşi saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terör, aşırılık ve şiddete karşı Fransız halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyoruz. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyoruz. 
Hangi ideoloji, din, etnisite, mezhep etiketine sahip olursa olsun terörün ve teröristlerin insanlık dışı yüzü değişmez.
Masum insanları hedef alan her türlü eylem, insanlık dışı bir eylemdir. "

celik.png