YKS'ye girecek öğrencilerin Fenerbahçe Kongresi endişesi!

Fenerbahçe'de kongre heyecanı yaşanıyor. Kulüp tarihinde ikinci kez statta yapılacak kongre öncesinde YKS'ye girecek öğrenciler endişeli. 2018'de gerçekleştirilen kongrede Şükrü Saraçoğlu çevresinde sınava giren öğrenciler sesten dolayı büyük sıkıntı yaşamışlardı. Fenerbahçe'den yarınki YKS için açıklama geldi.

Muhabir
Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Eylül 2021 16:56
YKS'ye girecek öğrencilerin Fenerbahçe Kongresi endişesi!

ONUR DURMUŞ

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, bugün ve yarın gerçekleştirilecek. Ülker Stadı'nda gerçekleştirilecek kongrede mevcut başkan Ali Koç, tek aday olacak.

Adaylığını açıklayan Eyüp Yeşilyurt, yeterli imza sayısına ulaşamadı. Engin Verel de adaylıktan çekildi. Oy verme işlemi 26 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda konuşmaların yapıldığı ilk gün, sabah saatlerinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde başladı.

ekran-resmi-2021-06-25-11-49-18.png

YKS'ye girecekler endişeli

Fenerbahçe'de oy verme işlemi 26 Haziran Cumartesi günü 10:30'da başlayacak. Aynı saatlerde ise ÖSYM'nin düzenlediği YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), saat 10.15'te başlayacak ve adaylara 135 dakika süre verilecek. 

ekran-resmi-2021-06-25-12-10-11.png

Veliler, ses ve anonsların Şükrü Saraçoğlu çevresindeki okullarda sınava girecek öğrencileri olumsuz yönde etkilenmesinden endişe ediliyor.

Fenerbahçe Kulübü'nün 2018 yılında gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurul toplantısında Liselere Giriş Sınavı'na giren öğrenciler sesten etkilenmiş ve veliler Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın önüne gelerek duruma tepki göstermişti.

ekran-resmi-2021-06-25-12-01-04.png

"2018'deki hatalarımızdan ders aldık"

Halktv.com.tr'nin Fenerbahçe yetkilileriyle yaptığı görüşmede Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın sessiz geçeceği, gereken hassasiyetin gösterileceği belirtildi. Yapılan açıklamada, 'Oy kullanma dışında herhangi bir konuşma ya da etkinlik olmayacaktır' sözlerine yer verildi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, "2018 yılındaki genel kurulda yapılan bu hata tekrarlanmayacaktır. Bu sefer önlemlerimizi aldık. 2018'deki eksikliklerimizden ders aldık ve öğrencilerimizin sınavlara rahat bir şekilde katılmaları için hassas davranacağız" dedi.

ekran-resmi-2021-06-25-12-07-04.png

2018 seçimlerinde ne olmuştu?

Fenerbahçe'nin seçimli olağan genel kurul toplantısında başlangıçta sessizlik hakimdi.

Nedeniyse Liselere Giriş Sınavı nedeniyle çevredeki çocukların olumsuz etkilenmesini engellemekti.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kendisine tezahüratlarla destek veren kongre üyelerini, "Sınavlar yapılıyor" diyerek uyardı.

Şekip Mosturoğlu da "Arkadaşlar lütfen bugün mümkün olduğunca sessiz olalım. Liselere Giriş Sınavı yapılıyor ve bu konuda uyarı geldi. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek sınav öncesi biraz daha duyarlı olalım" diye konuştu.

Ancak konuşmalar başladığında sessizlik bozuldu. Her çıkan konuşmacı takipçiler tarafından ıslıklanarak, yuhalanarak ya da sloganlarla susturuldu. Vefa Küçük sürekli olarak müdahale etmek zorunda kaldı. 

Vefa Küçük bir süre sonra dışarıdaki velilerin gürültüden rahatsız olduklarını ve stat etrafında protestoya başladıklarını söyledi. Vefa Küçük sessizlik bir türlü sağlanamayınca "Yeter artık, susun! Burası tribün değil! Daha ne yapacaksınız isterseniz gelin arkadaşımızı darp edin!" diye konuştu.

Verilen aranın ardından kaldığı yerden devam edep toplantıda söz alan Vefa Küçük, Liselere Giriş Sınavı'nın bittiğini duyurarak "İstediğiniz kadar bağırabilirsiniz" deyince büyük alkış aldı.

Veliler basın açıklaması yaptı

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu, Ülker Stadyumu’nda saat 10:30’da başladı. Stat içinde yapılan tezahüratlar okuldaki öğrencilere kadar gidince veliler olaya büyük tepki gösterdi. Stadın yan tarafında bulunan Kenan Evren Lisesi’nde Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) giren öğrencilerin bulunması sebebiyle stattaki tezahüratlar ve protestolardan çocuklarının etkilendiği gerekçesiyle veliler FB Divan Başkanlığı’na ulaşmak istedi. Okul önünde sınavdaki çocuklarını bekleyen veliler, sınav saatinde böyle bir seçimin yapılmaması gerektiğini dile getirdiler.