Vural: ‘Gençlerbirliği'nden Neden Gönderildim Bilmiyorum’

Vural: ‘Gençlerbirliği'nden Neden Gönderildim Bilmiyorum’
Teknik Direktör Yılmaz Vural, “Altı gün görevde kaldığım Gençlerbirliği takımından neden gönderildim bilmiyorum” dedi.Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Spor Söyleşi’ programına katılan Teknik Direktör...

Teknik Direktör Yılmaz Vural, “Altı gün görevde kaldığım Gençlerbirliği takımından neden gönderildim bilmiyorum” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Spor Söyleşi’ programına katılan Teknik Direktör Yılmaz Vural, “Altı gün görevde kaldığım Gençlerbirliği takımından neden gönderildim bilmiyorum” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Spor Söyleşi’ programına bu ay konuk olarak Teknik Direktör Yılmaz Vural katıldı. Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yaptığı söyleşiye, Küçükçekmece’de eğitim gören lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Söyleşide öğrencilerin sorduğu soruları cevaplayan Yılmaz Vural, teknik direktörlük dönemleriyle ilgili merak edilenleri ve spor dünyasında yaşamış olduğu tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

“TÜRKİYE’DEKİ FUTBOLUN KÖTÜ OLMASININ NEDENİ ÜÇ BÜYÜK TAKIMDIR”

Türkiye’de futbol adına konuşulacak şeyin çok olduğunu söyleyen Teknik Direktör Yılmaz Vural, “Türkiye’de konuşulacak konuların başında büyük takımlarımız geliyor. Bugün Türkiye’de futbolun bu hale gelmesinin en büyük sebebi bu üç büyük takımımızdır. Çünkü, hala kendilerini çok ayrıcalıklı olarak görüyorlar. Bunların içinden Beşiktaş biraz daha masum konumda yer alıyor. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe’nin aralarındaki biz başarılı olalım da her şey mubahtır mantığı maalesef Türk futbolunu ileriye götürmüyor” dedi.

“GENÇLERBİRLİĞİ’NDEN NEDEN GÖNDERİLDİM BİLMİYORUM”

Gençlerbirliği’nden altı gün içerisinde gönderilme sebebini bilmediğini dile getiren Vural, “Çocuklar çok komik değil mi? İlk olarak Başkan İlhan Cavcav aradı beni ‘Yılmaz sana ihtiyacım var’ dedi. Ben de gittim ve başkanla anlaştık. Anlaşmadan üç gün sonra İstanbul’a gelerek maç oynadık. Daha sonra başkan beni aradı, ‘Ya gelmene gerek yok ben sözleşmeyi feshedeceğim’ dedi. İnanın ne olduğunu bilmiyorum. Tahmin ettiğim bir iki neden var ama, başkanın bana şu nedenlerden dolayı gönderdim demedi” diye konuştu.

“VAN PERSİE VE NANİ’NİN ADI VAR DİYE OYNATMAK HAKSIZLIKTIR”

Yıldız futbolcuların genç futbolcuların önünü kestiğini ifade eden Vural, “Fenerbahçe takımında Van Persie ve Nani’nin o takımda çok uzun sürelerle oynatılması bana göre bir haksızlıktır. Çünkü onlardan beklenen verimi sağlayamıyorlar. Ona rağmen oynatılıyor ve o takıda bulunan Volkan, Alper ve Fernandao’ya yazık ediliyor. Sen ismi cismi var diye geçmişine bakarak bir oyuncuyu oynatıyorsan büyük bir adaletsizlik yaparsın. Antrenörlüğün en önemli kuralı adalet dağıtmaktır. Hak eden kimse isterse PAF takımdan gelsin onu oynatmaktır” şeklinde konuştu.

GENÇ SPORCU AĞLAYARAK OKULUNA SPOR SALONU İSTEDİ

Spor söyleşi programına dinleyici olarak katılan Anadolu Meslek Lisesi 10. sınıf öğrencisi Tuğçe Batan, soru sormak için izin istedi. Ayağa kalkarak Yılmaz Vural’a "Ben uzun zamandır spor yapmak için uğraşıyorum ve okulumda spor salonu yok” dedi. Konuşma sırasında ağlayamaya başlayan Tuğçe Batan, salondan uzun süre alkışlandı. Ağlayarak spor salonu istediğini söyleyen genç sporcuya Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, okulundaki spor salonu sorunuyla ilgileneceklerini iletti. Başkan yardımcısından bu cevabı duyan genç sporcu mutluluktan ağlayarak teşekkür etti.

Söyleşinin sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Teknik Direktör Yılmaz Vural’a çiçek takdim etti.