Spor yazarları Fenerbahçe için ne dedi? "Cengiz'in Dzeko'yu bulması bir kalite"

Spor yazarları Fenerbahçe için ne dedi? "Cengiz'in Dzeko'yu bulması bir kalite"
Trendyol Süper Lig'in 2. haftasında Fenerbahçe, Samsunspor'u deplasmanda Edin Dzeko ve Sebastian Szymaski'nin golleriyle 2-0 mağlup etti. Spor yazarları sarı-lacivertli takımın performansını değerlendirdi.

Evrimin boyutu | "Fenerbahçe’nin sadece son 4 aylık evrimi şaşırtıcı doğrusu. Jesus sezonunda bu maç oynansa Rossi, King, Pedro’lu bir forvet hattı izleyecekken bugün İsmail Kartal’ın sahaya sürdüğü 11’de Tadic, Dzeko, Cengiz ve Fred’i görmek Fenerbahçe’nin bir kaç ayda geçirdiği evrimi gözler önüne seriyor." (Serkan Akcan - Fanatik)

Spor yazarları Fenerbahçe için ne dedi? - 2. Foto

Kalite ve ustalık | "Devre bittiğinde, "Zor maç ama Fenerbahçe her an gol atabilir" yorumu vardı. Cengiz'in iki stoper arasındaki Dzeko'yu bulması bir kalite, Dzeko'nun golü atması ustalıktı. Kilidi kırmayı başardılar, rahatladılar ve riski rakibin üstüne bıraktılar." (Gürcan Bilgiç - Sabah)

Spor yazarları Fenerbahçe için ne dedi? - 3. Foto

Göz kamaştıran “Fener” | "Sonuçtan bağımsız Fenerbahçe’nin gittikçe zorluk derecesi yükselen maçlarındaki Samsun durağında iyi bir tempo tutturduğu ortada. Ve kadrosu o kadar beceri dolu ki, bunu şimdilik bireysel yeteneklere dayanarak yapıyor. Takım oyunu süreci geldiğinde başka bir boyutta olabilir Fenerbahçe." (Ercan Güven - Milliyet)

Dzeko'nun yalnızlığı | "Maçın özellikle ilk 45’inde Fenerbahçe etkisizdi, topa sahip oldular ama net pozisyon üretemediler. Özellikle ceza alanında Dzeko’nun yalnız kaldığı bir devreydi ilk yarı. İkinci devrenin başında hem sağ açık Cengiz, hem de sol açık Tadic’in içeri kaydıklarını ve ceza yayına daha yakın oynamaya başladıklarını gördük. Bu rötuş F.Bahçe’nin üçüncü bölge oyununu hemen değiştirdi, Cengiz-Dzeko işbirliğiyle 62’de tabela değişti" (Uğur Meleke - Hürriyet)