Pereira’ya ‘Yıldırım’ uyarı!

Pereira’ya ‘Yıldırım’ uyarı!
Daha ilk görüşmede şampiyonluktan başka seçeneklerinin olmadığını belirten Aziz Yıldırım’ın Pereira’ya üstü kapalı mesaj verdiği ortaya çıktı.Fenerbahçe’de 17 yıllık başkanlık döneminde 6 şampiyonluk yaşayan...

Daha ilk görüşmede şampiyonluktan başka seçeneklerinin olmadığını belirten Aziz Yıldırım’ın Pereira’ya üstü kapalı mesaj verdiği ortaya çıktı.

Fenerbahçe’de 17 yıllık başkanlık döneminde 6 şampiyonluk yaşayan ve geçtiğimiz yıl da 4. yıldızı ezeli rakibi Galatasaaray’a kaptıran Aziz Yıldırım 2015-16’da sürpriz istemiyor.

Yeni sezonda takımının toplamda 20. kez ipi önde göğüslemesi için kulübe köklü değişikliklere imza atan Yıldırım önce İtalyan sportif direktör Guiliano Terraneo’yu göreve getirdi. Ondan sonra 5 yıllık yerli teknik adam geleneğine son verildi ve takım Vitor Pereira’ya emanet edildi.

Pereira 12 Haziran’da Fenerbahçe ile sözleşme imzalarken, başkan Aziz Yıldırım’ın Portekizli teknik adam ile yaptığı ilk görüşmede isteklerini tek tek anlattığı ve üstü kapalı olarak başarısızlığa tahammülünün olmadığını aktardığı ortaya çıktı. Yıldırım’ın kendisinden beklentilerini Pereira’ya şu sözlerle anlattığı ifade edildi:

“Bizim özellikle seni seçmemizin sebebi hırslı olman ve çalıştırdığın takımları şampiyonluğa oynatman. Peşin peşin sana söylemek istiyorum. Fenerbahçe her sene şampiyon olmak ister.

Bizim burada, Türkiye’de ikincilik başarı kabul edilmez. Öyle olsaydı biz bu sene ligi 2. bitirdik ve son 2 haftada şampiyonluğu kaybettik. Bunu başarı saymadığımız için bu kadar değişiklik yapıyoruz. Bunu özellikle senin bilmeni istedim. Bu ligde mutlak şampiyon olmamız gerekiyor.

BU seneki transfer politikasını değiştireceğim ve takımı sana emanet edeceğim. Sana gerekli tüm imkanları da sağlayacağım. Her şey bu sezonki şampiyonluk için.”