Kayserispor maçında Beşiktaş'a verilen penaltı kararı doğru mu?
Ekleme: | Güncelleme: 25.04.2021 00:19

Kayserispor maçında Beşiktaş'a verilen penaltı kararı doğru mu?

Beşiktaş, Süper Lig'in 37. haftasında Kayserispor ile Vodafone Park'ta karşı karşıya geldi. 4 golün atıldığı mücadeleyi Beşiktaş 3-1 kazandı. Spor spikeri ve yorumcusu Emre Tilev, karşılaşmayı değerlendirdi.

Süper Lig'in lideri Beşiktaş, 37. hafta mücadelesinde sahasında Kayserispor'u ağırladı.

Vodafone Park'ta oynanan mücadelenin ilk 12 dakikasında 3 gol birden atılırken, karşılaşmayı kazanan 3-1'lik skorla Beşiktaş oldu.

Spor spikeri ve yorumcusu Emre Tilev, karşılaşmanın ardından Halk TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş'ın 4. dakikada kazandığı tartışmalı penaltı pozisyonu hakkında konuşan Tilev, "Bütün hatlarıyla arzulu ve istekli bir Beşiktaş vardı sahada. Son haftalara girilirken Sergen Yalçın ile ilk şampiyonluğa ulaşmak için savaşan bir Beşiktaş vardı. Josef ve Necip etkin futbollarıyla dikkat çektiler. Beşiktaş'ın 4. dakikada kazandığı penaltı pozisyonu çok tartışılacağa benziyor. Maçın hemen başındaki o pozisyon için penaltı demek oldukça zor. Yayıncı kuruluşun gösterdiği açı bana pozisyonun penaltı olmadığını söylüyor. Yani bence pozisyon penaltı değildi. Ligin kaderi sanki Galatasaray-Beşiktaş maçına doğru gidiyor. Orada dananın kuyruğu Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray için kopacak gibi görünüyor" ifadelerine yer verdi.

Spor