İbrahim Turgut, Rizespor’un yeni başkanı oldu

Çaykur Rizespor'da gerçekleşen seçimli genel kurulda tek aday olan İbrahim Turgut, oy çokluğu ile kulüp başkanlığına seçildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Haziran 2022 14:53
İbrahim Turgut, Rizespor’un yeni başkanı oldu

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde, divan başkanlığını Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in yaptığı, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 92. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan seçimde, tek aday olan olan Rizeli iş insanı İbrahim Turgut, Rizespor'un 37. başkanı oldu.

Turgut'a, eski başkan Tahir Kıran tarafından rozeti takıldı. Başkan İbrahim Turgut, konuşmasında, "Ben bir Rizespor başkan adayı olarak Çaykur Rizespor'un sportif başarısını hedefleyen bir yapı oluşturmak için aday olduğumu, kıymetli kurul üyeleri ve çalışanlarıyla beraber ve takımın başarı seviyesini arttırmak için mücadele edeceğimi belirtmek isterim. Bu mücadeleyi verirken dürüst, şeffaf, sportmence ve sürdürülebilir olması vazgeçilmez şiarımızdır. Yaşadığımız çağda sportif başarı, idari ve mali disiplin ayrı düşürülemez. Önümüzdeki dönemde bizi ulaşmak istediğimiz noktaya götürecek yolu, bu denklemi belirleyecektir. Konumuz bellidir. Önceki dönemlerde yapılan hizmetlerin yenilerini ekleyerek gücümüze güç katacağız. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Rizespor'un kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Bugün öncelikle kollarımızı sıvayarak dört elle takımımıza sarılmalıyız" ifadelerini kullandı.