Hıncal Uluç yoğun bakıma kaldırıldı

Hıncal Uluç yoğun bakıma kaldırıldı
Hürriyet Gazetesi yazarı Tahir Kum Twitter adresinden Öcal Uluç'u aradığını ve kardeşi Hıncal Uluç'un yoğun bakıma alındığı bilgisine ulaştığını duyurdu.

Sabah Gazetesi spor yazarı Hıncal Uluç yoğun bakıma alındı.

Uluç yoğun bakımda

Yoğun bakım haberini Hürriyet Gazetesi yazarı Tahir Kum Twitter adresinden duyurdu. Kum "Bayram vesilesiyle sevgili Öcal Uluç üstadımı, abimi aradım... Sesi çok kötü geliyordu... Sebebi; Hıncal abi yoğun bakıma alınmış... Allah'a Teala acil şifalar ihsan eylesin..." ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2022-07-09-18-26-44.png

Hıncal Uluç kimdir?

Hıncal Uluç 1 Kasım 1939'da Kilis'te doğdu.

İlkokula Bandırma'da başlayan Uluç, 1950 yılında Kilis'te bitirdi.

1952 yılında ortaokula Antakya'da başlamış ve geri kalan eğitimini Ankara Kurtuluş Lisesi'nde tamamladı.

Bir dönem İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde öğrenim görmüş, sonrasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazandı.

Yenigün gazetesinde spor sayfası hazırlamaya başlayan Uluç, gazeteciliğe ilk adımını atmış oldu.

1967 yılında askerlik görevini tamamlayan Uluç, Yankı'da çalışmaya başladı. Yankı'daki ekip, eski Yenigün ekibi olduğu için uyum problemi yaşamadı. Aynı zamanda Cumhuriyet gazetesinde paralel olarak haftada iki gün spor yazıları yazdı.

1990 senesinde Sabah'ta yazmaya başlayan Uluç, 1994 senesinde uğradığı bir silahlı saldırı sonucu topuğundan vuruldu.

2004 yılında Antalya Valisi Alaaddin Yüksel hakkında yazdığı bir yazıdan dolayı 2008 yılında 1 ay hapis ve 898 TL para cezasına çarptırıldı. Hıncal Uluç şu an Sabah gazetesinde yazıyor.