Fenerbahçe Hamleyi Yaptı

Fenerbahçe Hamleyi Yaptı
Fenerbahçe günlerdir beklenen hamleyi yaptı. Sarı lacivertli takım, golcü oyuncu Fernandao'ya imzayı attırdı.ezonun en net transfer hamlesi Fenerbahçe’den geldi. Yönetim, Sarı-Lacivertli taraftarların günlerdir beklediği transferi...

Fenerbahçe günlerdir beklenen hamleyi yaptı. Sarı lacivertli takım, golcü oyuncu Fernandao'ya imzayı attırdı.

ezonun en net transfer hamlesi Fenerbahçe’den geldi. Yönetim, Sarı-Lacivertli taraftarların günlerdir beklediği transferi resmiyete döktü.

Aziz Yıldırım ve ekibi, Bursaspor’un opsiyonunu kullanıp, takımda tutamadığı Fernandao ile 3 yıllık kontrat imzaladı.

Fenerbahçe’nin, Brezilyalı yıldızın bonservisini elinde bulunduran Atletico Paranaense’ye 3.5 milyon Euro bonservis ücreti ödeyeceği ifade edildi.

3 YIL İÇİN 4.8 MİLYON EURO

Sarı-Lacivertli ekibin, Fernandao’ya da 3 yıl için toplam 4.8 milyon Euro (Yaklaşık 15 milyon TL) ödeyeceği ortaya çıktı. Önümüzdeki sezon 1.4 milyon Euro alacak olan Brezilyalı golcü, 2016-2017 sezonunda 1.6 milyon Euro, 2017-2018 sezonunda ise 1.8 milyon Euro garanti ücret kazanacak.

Fenerbahçe’nin resmi açıklamayı kısa bir süre içerisinde yapması planlanıyor.

USLU SÖZÜNÜ TUTTU

Fenerbahçe Başkanvekili Mahmut Uslu, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı’nın kendisiyle ilgili sert ifadeleri sonrası, “Ona gereken cevabı 9 Haziran’da vereceğim” diyerek, Fernandao transferi için bu tarihi işaret etmişti.