Dünyaca Ünlü Futbolcudan 'Çocukla Cinsel Temas' İtirafı

Dünyaca Ünlü Futbolcudan 'Çocukla Cinsel Temas' İtirafı
İngiltere Premier Ligi takımlarından Sunderland'da forma giyen Adam Johnson çocuk yaşta bir kızla 'cinsel temasta' bulunduğunu ve bir çocuğu da 'ayarttığını' itiraf etti.Bradford'da yargıç karşısına çıkan Johnson, hakkındaki...

İngiltere Premier Ligi takımlarından Sunderland'da forma giyen Adam Johnson çocuk yaşta bir kızla 'cinsel temasta' bulunduğunu ve bir çocuğu da 'ayarttığını' itiraf etti.

Bradford'da yargıç karşısına çıkan Johnson, hakkındaki diğer iki suçlamayı ise kabul etmedi. Bu iki suçlamadan biri reşit olmayan bir kızla 'cinsel ilişki' ve bir başkasını 'ayartma' suçlamalarını içeriyor.

Johnson'un dava kapsamında, dört eylemle ilgili olarak suçlandığı anlaşılıyor.

Mahkemeye iletilen belgelere göre, suçlamalardan birinde Adam Johnson'ın 30 Aralık 2014-26 Şubat 2015 tarihleri arasında bir günde bir çocuğu ayarttığı iddia ediliyor.

İkinci suçlamada ise, 30 Ocak 2015 tarihindeki olayda, yaşandığı belirtilen 'cinsel temas' ise 'öpme ve dokunma' fiilleriyle tarif ediliyor.

Bugün Bradford'da yargıç karşısına çıkan Johnson, hakkındaki diğer iki suçlamayı ise kabul etmedi.

Johnson'ın reddettiği suçlamalardan birinde, futbolcunun 16 yaşından küçük bir kızla cinsel ilişkiye girdiği öne sürülüyor.

Diğer suçlama ise, bir başka 'ayartma' fiili olarak mahkeme kayıtlarına geçti.

Mahkeme salonuna kız arkadaşı Stacey Flounders ile birlikte gelen Johnson'ın davası Cuma günü başlayacak.

12 KEZ MİLLİ TAKIMDA OYNADI

28 yaşındaki Adam Johnson, 12 kez İngiltere milli takımında forma giymiş bir futbolcu.

Sunderland doğumlu Johnson, kariyerine Middlesbrough'da başlamıştı.

Adam Johnson, Manchester City'de forma giydikten sonra 2012 yılında 10 milyon sterlin (Yaklaşık 13 milyon euro) bonservis ücreti karşılığında Sunderland'e transfer olmuştu.

İngiliz futbolcu Mart 2015'te hakkındaki suçlamalar nedeniyle gözaltına alınmış, serbest bırakıldıktan sonra Sunderland'da oynamaya devam etmişti.

Johnson soruşturmanın ilk aşamasında hakkındaki tüm suçlamaları reddetmişti.