Bursaspor'dan Kulübün Finansal Yapısıyla İlgili Açıklama

Bursaspor Kulübü, kulübün son yıllarda bozulan finansal yapısıyla ilgili açıklamada bulundu.Yeşil-beyazlı kulübün internet sitesinde Bursaspor yönetim kurulu imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:"Kulübümüzün...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bursaspor'dan Kulübün Finansal Yapısıyla İlgili Açıklama

Bursaspor Kulübü, kulübün son yıllarda bozulan finansal yapısıyla ilgili açıklamada bulundu.

Yeşil-beyazlı kulübün internet sitesinde Bursaspor yönetim kurulu imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kulübümüzün özellikle son dönemde finans çevreleriyle bozulan ilişkileri, çözüm odaklı girişimleri başlatmamız ve bu konuda somut ilerleme kaydetmemiz nedeniyle yeniden düzeliyor. Öncelikle yönetici katkılarıyla hayli gecikmiş olan futbolcu ödemelerinin yapılması, ardından mali disiplin sağlanması hususundaki somut ve gerçekçi girişimler, ortaya çıkan bu pozitif gelişmenin ilk adımlarıydı. Camianın yeniden kenetlenmesi, taraftarlarımızın da güven duygusu tesis edilince kulübüne, takımına daha güçlü bir şekilde sahip çıkması, kulübümüzün finansal açıdan kredibilitesinin artmasında ikinci ve önemli bir adım olarak kabul gördü. Aktifbank başta olmak üzere, finans sektörünün gözünde Bursaspor'un pozisyonu da pozitif biçimde değişti. Nitekim Aktifbank'ın, şubat ayı içinde yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında Bursaspor'la ilişkilerini yeniden değerlendirme kararı alması ve mali krizin ilk aşamasının geçilmesi konusunda kulübümüzün ortaya koyduğu gerçekçi ve sağlıklı ekonomik plana katkı yapması da bu değişimin göstergesidir. Yönetim olarak, geçmiş dönemde ağır koşullar altında imzalanan sözleşmelerin de Bursaspor'un menfaatleri doğrultusunda iyileştirilmesi hususunda önemli gelişmeler kaydedileceğine inanıyoruz."

BURSASPOR'A YILDIRIM BELEDİYESİ'NDEN ZİYARET
Bu arada Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursaspor başkanlığına seçilen Ali Ay ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Bursaspor Özlüce Tesisleri'nde gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Edebali, "Bursaspor'un elde ettiği başarılar da başarısızlıklar da şehrin ortak sevinci ve hüznüdür. Bursaspor, sportif faaliyetlerin yanında özel bir markayı taşıyan ortak bir kültürdür. Şehrin ismini temsil eden kulübümüzün her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz" dedi.