Bursaspor ’Feda’ya Hazırlanıyor

Bursaspor ’Feda’ya Hazırlanıyor
Bursaspor Başkanı Ali Ay, kulüp ekonomisinin kötüye gitmesinden dolayı gelecek sezon ‘feda' kampanyası başlatmayı planlıyor.Geçtiğimiz sezonlarda Beşiktaş'ın hayata geçirdiği ‘feda' projesi, birçok kulübün umudu olmuştu....

Bursaspor Başkanı Ali Ay, kulüp ekonomisinin kötüye gitmesinden dolayı gelecek sezon ‘feda' kampanyası başlatmayı planlıyor.

Geçtiğimiz sezonlarda Beşiktaş'ın hayata geçirdiği ‘feda' projesi, birçok kulübün umudu olmuştu. Bu sezon Trabzonspor'un da hayata geçirdiği ve bazı oyuncularının yıllık ücretlerinde indirime gittiği projeyi Bursaspor da uygulamayı planlıyor. 19 Ocak tarihinde yapılan olağanüstü kongrede başkanlığa seçilen Ali Ay, kulübün gelirleri ve giderleri arasındaki uçurum sebebiyle mali tabloyu düzeltecek yeni formüller üzerinde duruyor.

40 MİLYON TL FARK VAR

Gelecek yıl için plan yaptıklarını ifade eden Başkan Ay, sadece futbol takımının 100 milyon TL giderinin olduğunu ifade etti. Buna karşın kulübün kasasına 60 milyon TL girdiğini kaydeden Ali Ay, gelir ve giderler arasındaki büyük fark sebebiyle 'Feda' projesini hayata geçirmeyi planlıyor.

EN DÜŞÜK 300, EN YÜKSEK 800 BİN EURO

Yeni sezonun planlamasını şimdiden yapan yeşil-beyazlı yönetim, oyuncu transferlerinde yüksek bonservis bedeli ödemekten kaçınacak. Kadroda yer alan futbolculara da fedakarlık yapmaları için görüşmeler yapacak olan yönetim, garanti ücretlerinde verilecek en yüksek rakamı da belirledi. Gelecek sezonda taban fiyatı 300 bin Euro olarak belirleyen Bursasporlu idareciler, en yüksek miktar olarak ise 800 bin Euro'da karar kıldı.