Bakanlık Uçağını Transfere Tahsis Ettiler!

Bakanlık Uçağını Transfere Tahsis Ettiler!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Eto’o’yu getirmek için özel uçak tahsis etti.Antalyaspor’un günlerdir peşinde olduğu dünya yıldızı Samuel Eto’o nihayet Antalya’ya geliyor. Antalyaspor yönetimi, dün özel uçakla...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Eto’o’yu getirmek için özel uçak tahsis etti.

Antalyaspor’un günlerdir peşinde olduğu dünya yıldızı Samuel Eto’o nihayet Antalya’ya geliyor. Antalyaspor yönetimi, dün özel uçakla saat 13.00’te Milano’ya yıldız oyuncuyu almaya gitti. Ancak uçağın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından özel olarak tahsis edildiği ortaya çıktı. Antalyaspor’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu Samuel Eto’o’yu İtalya / Milano’dan getirmek üzere Antalyaspor Kulübü‘ne tahsis ettiği özel uçak ile Başkanımız Gültekin Gencer, yönetim kurulu üyelerimiz ve beraberindeki ekip bugün saat 13.00’da İtalya’ya hareket etmiştir” dendi.

AÇILAMA DEĞİŞTİRİLDİ

Bu açıklamadan kısa süre sonra haberin internet sitelerinde ve sosyal medyada yayılması üzerinde Antalyaspor teşekkür metninde değişiklik yaptı. ‘Bakanımız özel uçak tahsis etmiştir’ ifadesi ‘özel uçak tahsisinde yardımcı olmuştur’ olarak değiştirildi. Antalyalı olan ve memleketinden vekil seçilen Mevlüt Çavuşoğlu’nun Antalyaspor için yaptığı ‘kıyak’ diğer klüpler tarafından nasıl karşılanacak merak konusu.

'YANLIŞ ANLAMA OLMUŞ'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise konuyla ilgili "Uçak kesinlikle devlet uçağı değil. Ben tahsis etmedim. Kulüp yöneticileri benden yardımcı olmamı istediler. Ben de tanıdığım birkaç özel uçak şirketinin adını verdim. Kulüp başkanı ‘tahsis' deyince yanlış anlaşılmış" diye konuştu.

ÖZKAN MAYDA / MEYDAN