Anadolu Efes - Real Madrid maçının ardından

Anadolu Efes - Real Madrid maçının ardından
Anadolu Efes Başantrenörü Ivkovic Seri boyunca çok istedik ama hücumumuz yeterli seviyede değildiReal Madrid Başantrenörü Laso Bu tarz serilerde nasıl götürdüğünüz önemli değil, nasıl bitirdiğiniz önemliAnadolu Efes Başantrenörü...

Anadolu Efes Başantrenörü Ivkovic Seri boyunca çok istedik ama hücumumuz yeterli seviyede değildi

Real Madrid Başantrenörü Laso Bu tarz serilerde nasıl götürdüğünüz önemli değil, nasıl bitirdiğiniz önemli

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Real Madrid maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Ivkovic, play-off çeyrek final serisinde iyi olan takımın Dörtlü Final'e gittiğini belirterek, Rakibimiz karşısında ilk yarıda çok savaştık. Her şey kontrolümüz altında gözüküyordu ama ikinci yarı kötü performans göstererek sadece 24 sayı bulduk dedi.

Real Madrid'in kendilerinden daha tecrübeli olduğunu kaydeden Sırp çalıştırıcı, Real Madrid, maç boyunca 18 kere daha fazla hücum etme şansı buldu.

Dört hücum ribaundu öndeler. Seri boyunca çok istedik ama hücumumuz yeterli seviyede değildi dedi.

Dusan Ivkovic, şunları kaydetti Fiziksel ve mental olarak enerjilerinin bittiğini düşünüyorum. Buradan çıkarmamız gereken dersler var. Dört maç boyunca savaştık ama hatalarımız oldu. Real Madrid gibi tecrübeli takıma karşı oynamayı öğrenmeliyiz. Zorlu seriden sonra bir an önce toparlanıp Türkiye Basketbol Ligi'ne konsantre olacağız.

Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso ise ekip olarak inanılmaz bir başarıyı yakaladıklarını dile getirdi.

İspanyol çalıştırıcı, Anadolu Efes'e karşı ilk dakikadan itibaren inanılmaz bir mücadele verdiklerini, ikinci yarıda daha fazla pozisyon yarattıklarını ve galibiyette bunun önemli bir anahtar olduğunu söyledi.

Rakiplerinin sahaya inançlı bir şekilde çıktığını vurgulayan Laso, Anadolu Efes son dakikaya kadar savaştı. Seri boyunca mükemmel bir savunma performansı gösterdiler. Bu tarz serilerde nasıl götürdüğünüz önemli değil, nasıl bitirdiğiniz önemli dedi.

Pablo Laso, Dörtlü Final'de bu sezon hiç oynamadıkları Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine ise şöyle konuştu;

Şu an Fenerbahçe Ülker'i düşünmek istemiyorum. Kafamda Fenerbahçe Ülker yok. Çeyrek finale kalan her takım çok kalitelidir. Bu seviyedeki bütün takımlar tehlikelidir.