SOL Parti’den ihale tepkisi: Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır

SOL Parti’den ihale tepkisi: Yandaşa peşkeş çekilen paralar halkındır

AKP Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir'in yeğenlerinin sahibi olduğu AS-TON adlı firma, Sancaktepe Belediyesinden 6 milyon 944 bin 500 liralık ihâle aldı. SOL Parti Halk TV’nin gündeme getirdiği bu ihaleye tepki gösterdi.

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan SOL Parti Sancaktepe Yönetim Meclisi, derinleşen ekonomik krizin bir kez daha halkı vurduğuna dikkati çekti. 

SOL Parti Sancaktepe İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Pandemi sürecinin oluşmasıyla daha da derinleşen ekonomik kriz yine sarayı değil, emekçi halkı vuruyor. Sarayın ve onun yandaşlarının ne kadar rahat bir yaşam sürdüğünü, emekçi halka neyi reva gördüklerini bir kez daha görmüş olduk. AKP'li Sancaktepe Belediyesi, 3.2 milyon TL'lik halkın bütçesini kendi propaganda malzemeleri için kullanacak. Sancaktepe halkı elektrik, su, doğalgaz faturalarını dahi zor öderken, esnaflar pandeminin getirdiği ağır ekonomik koşullar nedeniyle kepenklerini açmazken Sancaktepe Belediyesi bütçeyi halka değil, kendi propaganda malzemelerine harcayarak yandaş firmalara peşkeş çekiyor. Bizler bu zihniyetin kendisini de, yönetimini de çok iyi tanıyoruz. Yandaşa değil, halka bütçe istiyoruz!”

Gündem