Sancaktepe'den AKP'li başkanın yeğenlerine 7 milyonluk ihale

Sancaktepe'den AKP'li başkanın yeğenlerine 7 milyonluk ihale

AKP Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir'in yeğenlerinin sahibi olduğu ASTON adlı firma, Sancaktepe Belediyesinden 6 milyon 944 bin 500 liralık ihâle aldı. ASTON, Sancaktepe Belediyesinden son 10 yılda toplam 23 milyonun üzerinde ihale aldı.

Fırat YEŞİLÇINAR - Halk TV

Borç batağı içindeki belediyelerden biri olan Sancaktepe Belediyesi, park yapım ve onarım işi için ihaleye çıktı. İhaleyi, 6 milyon 944 bin 500 lira bedelle AKP Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir’in yeğenleri aldı.

ekap-ihale-aston.jpeg

Son 10 yılda 23 milyon 216 bin liralık ihale

Aynı şirketin, Sancaktepe Belediyesinden son 10 yılda toplam 23 milyon 216 bin liralık ihale aldığı iddia edildi. Firmanın ismi ASTON. ASTON’un, önceki Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem döneminde de çok sayıda ihale aldığı öğrenildi.

Daha önce ihale almışlar

CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi İlknur Ünlü, Halk TV’ye yaptığı açıklamada, “İhale ayın 27’sinde sonlandı. Aston firması ihaleyi aldı. Bu firma Adil Kandemir’in yeğenlerinin firması. Daha önce  Sancaktepe’den ihale almış. Önceki belediye başkanı İsmail Erdem  ve Şeyma Hanım’dan da hale aldılar” ifadelerini kullandı.

Bayrak ve flamaya 3 milyon 250 bin lira vermişlerdi

Belediye geçtiğimiz günlerde de 3 milyon 250 bin liraya bayrak ve flama almıştı. Elvan Reklam adlı şirkete verilen ihale kapsamında Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da posterleri yaptırılacak.

Özel Haber