Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: 4 sorunun 3'ü cevaplandı, dördüncüsü de yarın

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: 4 sorunun 3'ü cevaplandı, dördüncüsü de yarın
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik yaptığı sosyal medya paylaşımında, "Devlete ve ülkeye attığın iftiralar yetmezmiş gibi filmci oldun. 4 sorunun 3'ü cevaplandı, dördüncüsü de yarın” ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM bütçe görüşmelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya uyuşturucu operasyonuyla ilgili sorular yöneltmişti.

Soylu, sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "FETÖ’cülerin, PKK’lıların ve bilumum kaçkınların sözcüsü Kılıçdaroğlu; devlete ve ülkeye attığın iftiralar yetmezmiş gibi filmci oldun. 4 sorunun 3'ü cevaplandı dördüncüsü de yarın. Bir de bizim soracaklarımızı bekle. Üzülüyorum ama Mansur, Akşener, Ekrem ellerini ovuşturacak" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ne söylemişti?

Kılıçdaroğlu, "Dört soru soruyorum: İçinizde yürekli bir kişi varsa şu kürsüye gelir, İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşülürken 'Bu soruları Kılıçdaroğlu sordu, cevabını ver' diye sorar. Süleyman Soylu'nun 'Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu' dediği operasyonda nasıl oldu da herkes serbest kaldı? Ne oldu? İddianamede çıkarılan sanıklarla Soylu'nun oğlunun ne ilişkisi var? İstanbul Emniyeti, Soylu'nun oğlunun aracını sanıklara kiraladığı için mi aradı?" demişti.