Kılıçdaroğlu'nun sorularına Soylu'dan hakaretli yanıt

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sorularına İçişleri Bakanı Soylu'dan yanıt geldi. Soylu, "İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir" dedi.

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde iktidara sert sözlerle yüklenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan sosyal medyadan yanıt geldi.

"İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir" sözlerini sarf eden Soylu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Kılıçdaroğlu; polise, jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete 'Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor' iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca, Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme çabasında.

İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir.

12.jpg

Ne olmuştu?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmelerinde şu ifadeleri kullanmıştı:

4 soru soruyorum içinizden bir yürekli kişi varsa bu kürsüye gelir İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşülürken 'bu soruları Kılıçdaroğlu sordu cevabını ver' diye sorar.

1) Süleyman Soylu'nun cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu dediği operasyonda nasıl oldu da herkes serbest kaldı? İddianamede çıkarılan sanıklara Soylu'nun oğlunun ne ilişkisi var? İstanbul Emniyeti Soylu'nun oğlunun aracını sanıklara kiraladığı için mi aradı?

2) Soylu'nun Türkiye'den gönderdik dediği Sırbistan'daki uyuşturucu çetesi lideri nasıl oldu da İstanbul'un göbeğinde kendine özel bir hayat kurdu? İstanbul'dan uyuşturucu faaliyetlerini yönetti? Rakip çetesi nasıl oldu da elini kolunu sallayarak Türkiye'ye geldi ve onu öldürdü?

3) Kolombiya'da yakalanan 5 ton kokainin gerçek sahibi kim? Soylu Kolombiya'daki makamlarla işbirliğine neden direndi?

4) Mustafa Çalışkan. Yürekli bir emniyet müdürü. Çalışkan ile ne derdiniz var? FETÖ ile uyuşturucu ile mücadele eden bu kişi neden bu konuma getiriyorsunuz?

Kaynak:halktv.com.tr