Normalleşme süreci çatırdıyor!

CHP Genel Başkanı özgür Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt verdi. Özel, "Muhalefetin normalleşmesi gerek açıklaması pek normal bir açıklama olmamış. Bu açıklamanın da normalleşmesi gerekir." dedi. Ekrem İmamoğlu ile görüşmelerine ilişkin konuşan Özel, tarih verdi. İmamoğlu ile Özel cuma günü bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında CHP lideri Özgür Özel’in "suç ortağı" ifadesine sert tepki gösterdi. Erdoğan, konuşmasında isim vermeden Özel’e ve CHP’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Erdoğan'ın Açıklamaları:

Yumuşak Başlıyız Ama...

Erdoğan, muhalefetin uzlaşıcı bir dil kullanması gerektiğini belirterek, "Muhalefetin kucaklayıcı dile yaklaşmasını bekliyoruz. Tüm samimiyetimize rağmen muhalefetin çabalarımıza nasıl karşılık verdiğini görüyorsunuz. Yapıcı davranmaya çalışırken CHP genel başkanının siyaseti nasıl gerilime sürüklemeye çalıştığını milletimiz izliyor," dedi.

Erdoğan, 22 yıllık siyasi hayatlarında kimi zaman yalnız, kimi zaman da samimi dostlarla yollarına devam ettiklerini belirterek, "CHP'den nezaket görmedik. Hiçbir şey de kaybetmedik. Bugün de siyasi bir kazanç peşinde değiliz. CHP gerilim siyasetini bıraksın istiyoruz. Bundan da demokrasimiz kazançlı çıksın," ifadelerini kullandı.

"Suç Ortağı" İfadesine Tepki

CHP lideri Özgür Özel’in AK Parti’ye yönelik "suç ortağı" ifadesine sert yanıt veren Erdoğan, "Suç ortağı arayanlar bize çamur atmadan önce kent uzlaşısında kimlerle yol yürüdüklerini sorgulasınlar. Yakışıksız ifadeleri de sineye çekmeyiz, cevabımızı misli ile vereceğiz," dedi.

Uysal Koyun Değiliz

Erdoğan, "Yumuşak başlıyız ama kimse unutmasın boynu çekilecek uysal koyun da değiliz. Cumhur ittifakına yönelik hadsizlikleri kabulleneceğiz manasına gelmez. Edepli olmamız edepsizliklere göz yumacağımız anlamına asla gelmez," diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Genel Başkanı özgür Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt verdi.

Özel, "Muhalefetin normalleşmesi gerek açıklaması pek normal bir açıklama olmamış. Bu açıklamanın da normalleşmesi gerekir. Geçmişte yumruklar sıkılıydı. Biz birinci parti odluğumuzda ilk açıklamamızda kibre kapılmayacağımızı söyledik.

"ORTAĞININ GÖNLÜN ALMAK İÇİN SÖYLENMİŞ SÖZ"

Cenazelerde selamlaşmayan iktidar ve muhalefetin geldiği nokta budur. Muhalefetin normalleşmesi cümlesi ittifak ortağının gönlünü yapmak için kullanışmış bir cümledir. Bu konuda Erdoğan'a hak veriyorum.Bu memleketin normalleşmeden anladığı konuşabilen ve anlaşabilen ittifak ve muhalefet olmasıdır. Muhalefet muhalefet yapmadığında normal olmaz. Normalleşelim deyip muhalefet yapamayalım diyorlarsa biz yokuz. Yumruk sıkalım derlerse orada da yokuz. "

"ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPILMAZSA"

"İktidar asgari ücrete zam yapmama konusunda ısrarcı. Asgari ücrete zam yapılmadığı takdirde müzakere değil mücadele edeceğiz. Zam yapmamak vicdansızlıktır. Geçen dönemlerde yılda 4 kez zam diyordunuz opy almak için. Oyu aldınız vatandaşla işiniz kalmadı. Asgari ücret şimdiden eridi. "

SİNAN ATEŞ DAVASI

"Sayın Bahçeli'nin Sinan Ateş davasına gösterdiği tavrı da çok önemli buluyorum. tansiyonun yüksek olduğu bugünlerde bu davayla ilgili yaptıkları açıklama son derece önemli. "

İMAMOĞLU İLE CUMA GÜNÜ YEMEK YİYECEĞİZ

Ben dün gerçekleşen Mansur Yavaş ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun yemek yemesini son derece memnuniyetle karşılıyorum. Görüşmemeleri zaten kötü olur. Biz Ekrem İmamoğlu ile bir nikahtan sonra yemek yiyeceğiz. Bunlar kadar normal bir şey yok. İleride umarım 4 kişi birlikte oturur bir yemek yeriz. "