Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'ye Sahip Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Siyasette normalleşme tartışmalarına değinen Erdoğan CHP'ye yüklendi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sahip çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Siyasette normalleşme açıklamalarına değinen Erdoğan, CHP ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yüklendi.

erdogan.jpg

ÖZGÜR ÖZEL'E YÜKLENDİ

Erdoğan, 'normalleşme'ye dair şunları söyledi:

"Normalleşme çabamız aslında muhalefeti normalleştirme çabamızdır. Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir. Dilini, söylemini, siyaset tarzını düzeltecek olan muhalefettir. Normalleşmesi, yumuşaması gereken muhalefettir. Biz durduğumuz yerde duruyoruz, muhalefeti de kucaklaştırıcı siyasete yaklaşmasını bekliyoruz.

Biz yapıcı davranmaya çalışırken CHP Genel Başkanı'nın siyaseti nasıl gerilime sürüklemeye çalıştığını tüm milletimiz görüyor. İade-i ziyaretten 2 gün sonra dozu sürekli artırılan çiğlikleri herkes takip ediyor. Karşımızdakilerin ciddi bir hazım sorunu yaşadıkları görülüyor. Bir defa şunu kimse unutmasın; Biz kimi zaman yalnız kimi zaman samimi dostlarımızla bu yolu yürüyoruz. 22 yıl boyunca CHP'den hoşgörü de nezaket de görmedik. Bundan dolayı hiçbir şey de kaybetmedik. Bugün de siyasi bir kazanç peşinde değiliz. CHP, 'gerilim siyaseti'ni bıraksın, normalleşsin ve milletimiz, demokrasimiz bundan kazançlı çıksın.

Suç ortağı arayanlar kendilerini fazla yormasınlar, hâlâ açıklayamadıkları para kulelerine baksınlar. Sözde 'kent uzlaşısı'nda kimle yol yürüdüklerini sorgulasınlar."

DEVLET BAHÇELİ'YE SAHİP ÇIKTI

"MHP ile omuz omuza yürüyoruz. Cumhur İttifakı farklı siyasi partileri partileri bir araya getirmiş olsa da birdir, tek vücuttur. Cumhur İttifak'ının herhangi bir ortağına yapılan saldırı doğrudan Cumhur İttifakı'na yapılmıştır. Cumhur İttfakı'nın herhangi bir üyesine yapılan saldırı doğrudan doğruya ittifaka yapılmıştır. Biz bu saldırılara eyvallah demeyiz, geçit vermeyiz. Oynanan oyunun farkındayız. Gerek sayın Devlet Bahçeli gerek şahsım yapılan saldırıları, saldırının arkasındaki karanlık odaları net biçimde görüyoruz. bunların meselesi MHP'den ziyade Türkiye'nin güvencesi olan cumhur ittifakıdır."

Bu açıklamaların ardından Erdoğan, "Cumhur İttifakı bugüne kadar neleri atlattı" diyerek bir video izletti.

HAYAT PAHALILIĞI AÇIKLAMASI

"1-2 Temmuz tarihlerinde bu sefer belediye başkanlarımızla bir araya geleceğiz. Tam kapasite ülkemize milletimize hizmet etmeye odaklanacağız. Hayat pahalılığı ve enflasyon kaynaklı sorunların toplumda bilhassa yükün farkındayız.

Önümüzdeki aylardan itibaren enflasyonun ateşinin düşüşünü hep birlikte göreceğiz.

Bazı illerimizde nöbet değişimine gittik. Başka tasarruflarda da bulunacağız, sabırla kararlılıkla yürüteceğimiz süreç neticesinde milletimizin bizden beklediği değişimi gerçekleştireceğiz."