Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezgin Tanrıkulu'na Ağza Alınmayacak Sözler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yönelik sözleri nedeniyle hakkında soruşturma izni verilen CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu hedef aldı. Erdoğan, Tanrıkulu'na "Terörist müsveddesi" sözleriyle seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'nde açıklamalarda bulundu. TSK'ya yönelik sözleri nedeniyle hakkında savcılığa soruşturma izni verilen CHP'li Sezgin Tanrıkulu, yine Erdoğan'ın hedefindeydi.

"TERÖRİST MÜSVEDDESİ"

Erdoğan, Tanrıkulu'na terörist müsveddesi diye seslenerek şu sözlerle hedef aldı:

erdogan-001.jpg

"Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi, benim askerime nasıl hakaretler ediyor, nasıl sözler sarf ediyor. TSK'nın Gabar'daki başarılı operasyonları kendilerini rahatsız ediyor. Sözde milletvekili ama terörist müsveddesine devlet cevabını verecek."

NE OLMUŞTU?

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bir televizyon programına telefonla bağlanarak "TSK'nın yaptığı her şey, eleştiriden azade değil. Biz milletvekiliyiz bunları sorgularız. TSK değil mi 12 Eylül'de darbe yapan? Bu ordu değil mi 15 Temmuz'da darbe girişimi yapan, köyleri yakan... Benim takip ettiğim davalar var. 15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? AİHM kararıyla sabit hale gelen... Biz eleştirel yaklaşırız. Soru sorarız, doğru olup olmadığını sorarız, TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız. 40 yılda her şeyi doğru yapsaydı Türkiye bu durumda olmazdı. AİHM kararı orada, 15 tane köylü, kim attı? Bu kadar köyü yaktı? Daha yeni Roboski Uludere oldu... Sizler de eleştirel yaklaşamadığınız için Türkiye bu noktaya geldi" ifadelerini kullanmıştı.

tanrikulu-001.png

Bu sözlerinin ardından iktidarın hedef gösterdiği Tanrıkulu hakkında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, soruşturma izni verildiğini açıkladı.

Etiketler :