Özgür Özel: Aylan bebek neyse 1,5 yaşındaki Sakine de odur

Batman'da saatlerce bekletildikten sonra yaşamını yitiren 1,5 yaşındaki Sakine Akdağ haberimiz üzerine siyasilerden tepkiler gelmeye devam ediyor. Özgür Özel, "Aylan bebek neyse 1,5 yaşındaki Sakine de odur" ifadelerini kullandı.

Halk TV’nin gündeme getirdiği, Batman’da saatlerce yoğun bakım sırası bekleyen 1,5 yaşındaki Sakine Akdağ’ın ölümü konuşulmaya devam ediyor.

Epilepsi hastası 1,5 yaşındaki Sakine Akdağ, koronavirüse yakalandı. Ailesi günlerce hastaneye getirip götürdü. En sonunda koronavirüs testi yapıldı, sonucu pozitif çıktı. Durumu ağırlaşan bebek, 7 saat bekletildikten sonra özel hastaneye sevk edildi ve burada yaşamını yitirdi.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, gündeme getirdiğimiz haberi yalanlayan bir açıklama yaptı. Bunun üzerine yayınladığımız belgelere ise üç gündür hiçbir açıklama gelmedi.

Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Sakine Akdağ’ı gündeme getirdi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da Akdağ ailesini arayarak taziyelerini iletti.

Bugün TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel de Sakine Akdağ ile ilgili konuştu. Özel, Sakine Akdağ’ın ölümünü Aylan bebeğe benzeterek, “Aylan bebeğe bakınca dış politikadaki hatalar neyse, 1,5 yaşındaki Sakine’nin cansız bedeni de odur” ifadelerini kullandı. Özel, “Bunun hesabını günü gelince soracağız” dedi.