Batman’da ölen bebek saatler sonra sevk edilmiş

Batman’da yaşamını yitiren 1 buçuk yaşındaki S.A adlı bebek ile ilgili yeni ayrıntılara Halk TV ulaştı. S.A adlı bebeğe 25 Kasım’da Batman Çocuk Hastanesi’nde PCR testi yapıldı. Bebek 26 Kasım’da da Özel Batman Dünya Hastanesine sevk edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Aralık 2020 19:56
Batman’da ölen bebek saatler sonra sevk edilmiş

Fırat Yeşilçınar - Halk TV

Batman’da 1 buçuk yaşındaki epilepsi hastası çocuğun yaşamını yitirmesiyle ilgili önceki gün yaptığımız habere Batman İl Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Açıklamada, bebeğin hastane için bekletilmediği iddia edildi. Bebeğin halası Safiye Akdağ ise S.A adlı bebeğin 7 saat bekletildiğini ve daha sonra kendisine özel bir hastanede yer bulunduğunu ileri sürdü.

ekran-resmi-2020-11-30-16-44-55.png

Batman Çocuk Hastanesi’nde yapılan PCR testi çocuğun saatlerce bekletildiğini ortaya koyuyor. 25 Kasım saat 17:09’da bebeğe koronavirüs testi yapıldı. Sonuçlar ise aynı gün 25 Kasım saat 22:36’da çıktı.

batman1.jpg

e-Nabız sistemine bakıldığında çocuğun 26 Kasım’da da Özel Batman Dünya Hastanesine sevk edildiği görülüyor. Aile, bu sevkin saatler sonra gerçekleştiğini söyledi. S.A adlı bebeğin halası Safiye Akdağ, 26 Kasım’da sosyal medyada yaptığı paylaşımda da hastanede yer bulamadıklarını söylemişti.