Batman’da bir çocuğa 7 saat boyunca hastane bulamadılar!

Batman’da bir çocuğa 7 saat boyunca hastane bulamadılar!

Batman’da koronavirüs testi pozitif çıkan 1 buçuk yaşındaki S.A için 7 saat boyunca hastanelerde tek bir yatak bulunamadı.

Fırat YEŞİLÇINAR - Halk TV

Entübe olması gerekirken saatlerce beklemek zorunda kalan çocuğun akrabası, Halk TV’ye yaptığı açıklamada S.A.'nın durumunun kötüye gidiyor.

Batman’da 1 buçuk yaşındaki epilepsi hastası bir çocuk 10 gün önce rahatsızlandı. Batman Çocuk Hastanesi’ne götürülen çocuk bir şey yok denilerek geri gönderildi. Ailenin talebine rağmen ve çocuğun epilepsi hastası olmasına rağmen çocuk hastaneye yatırılmadı. 3 iğne verilerek geri gönderildi.

Bu süreçte çocuk ateş ve halsizlik şikayetiyle her akşam aynı hastaneye kaldırıldı. Bugün de aynı şekilde hastaneye götürüldü. 4’üncü gün çocuğun ciğerlerinin tamamının enfeksiyon kaptığı öğrenildi. Bu işlemin ardından koronavirüs testi yapıldı.

Testin ardından doktorlar “Çocuk entübe edilebilir“ dedi. Hastanede yer olmadığı için başka hastanelere soruldu ama hiçbir hastanede yer olmadığı öğrenildi.

Zilan Hastanesi’nde de yer olmasına rağmen, “Negatif çıkarsa alırız“ denildi. Çocuk şu anda Batman’da bulunan Dünya Özel Hastanesi’nde tedavi altında. Bu hastane de aileye yer olmadığını söylemişti.

Özel Haber