Likya Kültür Sanat Günleri dolu dolu başlıyor

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Likya Kültür Sanat Etkinlikleri bu sene 28 Eylül’de başlıyor. Beşkaza Meydanı ve Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde 10 Ekim’e kadar sürecek etkinliklerde birçok ünlü yazar sevenleriyle buluşacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Eylül 2021 14:44
Likya Kültür Sanat Günleri dolu dolu başlıyor

Konserler, atölyeler, söyleşiler ve imza günleri gibi birçok etkinliğin yer alacağı Likya Kültür Sanat Günleri’nde birçok ünlü yazar okurlarıyla buluşacak.

Likya Kültür Sanat Etkinlikleri ile ilgili Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ile Kültür Sosyal İşler Müdürü Halime Ok, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Etkinlikleri uzun zamandır planladıklarını belirten Ok, “Bizler Likya Kültür Sanat Etkinlikleri ile kültürel ve sanatsal faaliyetler üzerinden oluşturulacak aydınlanma havasını Fethiye’nin her mahallesinden her köyüne, merkezinden yaylalarına dek birlikte tasarlanacak projeler ile yaymak istiyoruz. Edebiyat, sanat, şiir söyleşilerinin yanı sıra ülkemizin içinden geçtiği bu süreci politik, ekonomik, hukuki olarak değerlendirecek birçok değerli gazeteci, yazar, araştırmacı da konuk edeceğiz. Yerel sanatçılarımızla da çok sayıda etkinlik gerçekleştireceğiz” dedi.


Etkinlik programı

28 Eylül itibariyle başlayacak programda, 2 Ekim’de Levent Gültekin, 3 Ekim’de Latife Tekin, Haydar Ergülen ve Barış İnce sevenleriyle Fethiye’de bir araya gelecek.
5 Ekim’de İlizyonist Sermet Erkin çocuklarla yönelik bir etkinlikte yer alacak.
Mine Kırıkkanat, Mustafa Hoş da yine 5 Ekim’de okurları ile buluşacak.
6 Ekim’de Mehtap Meral, İnci Aral, Pelin Batu, Nasuh Mahruki, Murat Ağırel, 7 Ekim’de Fatih Yaşlı, 9 Ekim’de İpek Özbey ile Elfin Tataroğlu, İrfan Değirmenci ile Yaşar Aydın Fethiye’de sevenleriyle buluşacak.